Infiniti Q50 – debiut w Genewie

Auto spełnia wszystkie warunki, by wzbudzić naprawdę wysokie zainteresowanie potencjalnych klientów klasy premium w całej Europie.

Model Q50 dla Europy daje początek nowej generacji modeli Infiniti Q, między innymi, dlatego że wyposażony jest w pierwszy owoc współpracy z firmą Daimler AG. Szczegóły techniczne modelu Q50 dla Europy zostaną ogłoszone na konferencji prasowej.

– Infiniti Q50 to światowej klasy sportowy sedan, dostępny z różnymi silnikami, który całym sobą deklaruje, że pragnie być poważnym graczem na europejskim rynku premium – powiedział Bernard Loire, wiceprezes Infiniti na Afrykę, Bliski Wschód i Europę (AMIE).

Genewski debiut modelu będzie jego pierwszą prezentacją poza USA, po światowej premierze w Detroit w styczniu bieżącego roku. Infiniti Q50 to zapowiedź kierunku zmian stylistycznych gamy Infiniti, której nowe modele otrzymują nowe nazewnictwo – limuzyny i coupe z literą Q, zaś crossovery i SUV-y − QX. Pierwszy Infiniti Q ma ugruntować status marki, jako prawdziwego lidera nowoczesnych technologii.

Smukła i charakterystyczna stylistyka Q50 nawiązuje zarówno do znanych sportowych sedanów Infiniti, jak również do samochodów koncepcyjnych marki, które na wszystkich salonach motoryzacyjnych wzbudzały szalone zainteresowanie i znakomicie pomagają w kształtowaniu przyszłości Infiniti.

Wprowadzenie technologii bezpośredniego sterowania adaptacyjnego (DAS − Direct Adaptive Steering) sprawia, że Q50 jest pierwszym na świecie samochodem seryjnym z układem kierowniczym dostosowującym się do kierowcy. Szczegółowe informacje dotyczące technologii bezpośredniego sterowania adaptacyjnego będą dostępne podczas Genewskiego Salonu Motoryzacyjnego.

Oprócz Q50, Infiniti zaprezentuje w Genewie również LE Concept − pierwszy całkowicie elektryczny samochód Infiniti, a także bolid trzykrotnego Mistrza Świata Formuły 1™ − Sebastiana Vettela, już w nowej odsłonie − odzwierciedlającej zmianę nazwy zespołu na Infiniti Red Bull Racing.

Infiniti będzie się prezentować w hali nr 6, na stoisku nr 6420. Serdecznie zapraszamy na konferencję prasową, która odbędzie się na stoisku we wtorek, 5 marca, o godz. 10:00.

 

źródło: Infiniti

Michał Kiermanowicz
Michał Kiermanowicz

Redaktor naczelny portalu motoryzacyjnego 7dosetki.pl. W branży motoryzacyjnej praktycznie od dziecka. Odpowiada za całą część merytoryczną i plan redakcyjny na portalu.

Artykuły: 3209

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *