Fiat i Alfa Romeo ponownie na podium

Ponad 7 tys. Czytelników biorących udział w 19. edycji głosowania organizowanego przez jeden z najbardziej opiniotwórczych miesięczników na rynku „Auto Motor i Sport”, doceniło aż cztery samochody marek Alfa Romeo i Fiat, które zostały wyróżnione w plebiscycie „Best Cars 2013”. To już kolejny rok z rzędu, w którym auta  Grupy Fiat awansują do tytułu „Najlepszy Samochód Roku”.

Plebiscyt „Best Cars” odbywa się równolegle w 15 krajach, w których są wydawane czasopisma z rodziny „Auto Motor i Sport”. Jego ideą jest wskazanie samochodów, które wyróżniają się największą bezawaryjnością, innowacyjnością i najlepszym wykonaniem. Wybory są dokonywane wyłącznie przez Czytelników, co zapewnia rzetelność i obiektywizm przyznawanych ocen. W tegorocznej edycji głosowania wzięło udział przeszło 200 tys. uczestników, z czego ponad 7 tys. w Polsce. Polacy wybierali spośród 373 modeli aut dostępnych w rodzimych i europejskich salonach sprzedaży, podzielonych na 10 segmentów. W każdym z nich zostały wskazane trzy najlepsze modele oraz dodatkowo jeden model w kategorii „Samochód Przystępny Cenowo”. Podobnie jak w poprzednich latach, polscy Czytelnicy licznie oddali głosy na pojazdy marek Alfa Romeo i Fiat, przyznając im w tym roku aż cztery wyróżnienia.

W kategorii „Samochód Najmniejszy” drugie miejsce zajął wyróżniający się urodą i stylem – Fiat 500, zdobywając 13,5% głosów. Obecność Fiata 500 na podium „Best Cars” stała się tradycją od 2007 roku, kiedy model ten wzbogacił ofertę rynkową i znalazł się w sprzedaży. „500” od razu podbiła branżę motoryzacyjną, o czym świadczy długa lista przyznanych prestiżowych tytułów, a także zdobyła serca już przeszło miliona posiadaczy tego włosko-polskiego samochodu. Użytkownicy cenią go za wysmakowany design oraz bogactwo kolorów, detali i wersji wyposażenia – od wyrafinowanej Pop, przez radosną Color Therapy, elegancką Lounge i miejską Street, aż po wersję stworzoną we współpracy ze słynnym domem mody „by Gucci”. Wybrane z nich są też dostępne w wersji „C” czyli kabriolet, a każda z nich umożliwia wyrażenie na ulicy własnego, indywidualnego stylu.
Fiata 500 może napędzać zwinny i lekki TwinAir 0.9 85 KM lub jedna z trzech innych jednostek benzynowych – 1.2 69 KM, 1.4 16v 100 KM lub 1.3 MultiJet 16v 95 KM.

W tej samej klasie „Samochodem Przystępnym Cenowo” ponownie został Fiat Panda. To już drugie takie wyróżnienie dla Pandy, po zwycięstwie zdobytym przed dwoma laty. W tym roku co piąty uczestnik plebiscytu uznał, że kosztująca 31 990 zł Panda nowej generacji charakteryzuje się najlepszym stosunkiem ceny do jakości w segmencie A. Wynik ten odzwierciedla uznanie klientów na całym świecie, którzy nabyli już przeszło 6 milionów sztuk tego modelu, czyniąc go najlepiej sprzedającym się autem w kategorii samochodów miejskich. Nowa Panda idealnie łączy funkcjonalność z bezpieczeństwem, oferując najdłuższe i najwyższe nadwozie w klasie, z możliwością adaptacji przestrzeni części pasażerskiej i bagażnika do własnych potrzeb, wysokiej klasy wyposażenie standardowe i trzy jednostki napędowe do wyboru (1.2 8v 69 KM, 1.3 MultiJet 16v 75 KM i 0.9 8v TwinAir Turbo 85 KM).

Wyróżnienia w tegorocznej edycji Plebiscytu ponownie otrzymały dwa modele marki Alfa Romeo. Głosami Czytelników „Auto Motor i Sport” Alfa MiTo tym razem uplasowała się na trzecim miejscu w kategorii „Samochód Mały”, po drugim stopniu podium zdobytym w latach 2010 i 2011. Natomiast Alfa Giulietta zajęła trzecie miejsce w kategorii „Samochód Kompaktowy”, po dwóch pierwszych miejscach w poprzednich latach.

Dla MiTo to kolejne uznanie po przeszło 20 międzynarodowych tytułach uzyskanych od czasu ogłoszenia tego modelu „Auto Europa 2009”. Tak jak nazwa tego modelu łączy dwa włoskie miasta Milano (Mediolan, w którym samochód został zaprojektowany) i Torino (Turyn, w którym znajduje się fabryka), tak samo auto łączy wygląd sportowego coupé z komfortem limuzyny. Występuje w czterech wersjach najwyższej jakości wyposażenia „Made in Italy”, z czterema pakietami opcjonalnymi. Właściciele MiTo mają do wyboru aż siedem ekonomicznych  silników benzynowych – 1.4 70 KM i 78 KM, 0.9 TwinAir Turbo 85 KM, 1.4 Turbo 120 KM z fabryczną instalacją LPG i trzy rewolucyjne MultiAir (1.4 MultiAir 105 KM, 1.4 MultiAir Turbo 135 KM/TCT oraz dostępny w wersji Quadrifoglio Verde 1.4 MultiAir Turbo o imponującej mocy 170 KM), a także dwa silniki wysokoprężne – 1.3 JTDm 95 KM i 1.6 JTDm 120 KM.

Również nagrodzona Alfa Giulietta została już wcześniej wielokrotnie doceniona w Polsce i na świecie zarówno przez media, jak i samych użytkowników. Kluczem do sukcesu tego modelu  –  jest jego przepiękny, włoski design nadwozia i komfortowego wnętrza oraz niebywała przyjemność z jazdy połączone z najwyższymi standardami bezpieczeństwa wśród aut kompaktowych (5 gwiazdek Euro NCAP). Od momentu wprowadzenia na rynek w maju 2010 do dzisiaj, na całym świecie złożono zamówienia na ponad 192.000 egzemplarzy Alfy Romeo Giulietta. Dostępna jest z silnikami benzynowymi z turbodoładowaniem 1.4 TB 105 KM, 1.4 TB 120 KM, rewolucyjnym MultiAir 170 KM oraz trzema silnikami MultiJet drugiej generacji – 1.6 JTDm 105 KM, 2.0 JTDm 140 KM i 2.0 JDTm 170 KM do wyboru. Ofertę tę uzupełnia pełen werwy silnik benzynowy 1750 TBi o mocy 235 KM montowany w sportowej wersji Quadrifolgio Verde. Pozostałe jednostki silnikowe są dostępne z dwoma wersjami wykończenia pojazdu – Progression i Distinctive – oraz dwoma pakietami wyposażenia dodatkowego. Na rynku polskim oferta marki Alfa Romeo została niedawno wzbogacona także o limitowaną serię specjalną – Alfa Giulietta Veloce. Wszystkie modele Alfa Romeo w Polsce – w ramach promocji powszechnej są oferowane z 5-letnią gwarancją.

 

źródło: Fiat

Michał Kiermanowicz
Michał Kiermanowicz

Redaktor naczelny portalu motoryzacyjnego 7dosetki.pl. W branży motoryzacyjnej praktycznie od dziecka. Odpowiada za całą część merytoryczną i plan redakcyjny na portalu.

Artykuły: 3210

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *