Fiat Ducato

Fiat Ducato to najlepiej sprzedający się samochód dostawczy w Polsce, w 2010 r. dealerzy Fiat Professional sprzedali 3632 sztuk tego modelu. Zaufanie, jakim przedsiębiorcy i właściciele firm obdarzają auta użytkowe oferowane przez Fiat Professional znajduje potwierdzenie w badaniach niezależnych ekspertów. Jak wynika z najnowszego raportu niezawodności samochodów, opracowanego przez niemieckie stowarzyszenie DEKRA, jakość oferowana przez Fiata Ducato pozwoliła mu pobić konkurencję w swojej klasie i wjechać na podium zestawienia najmniej awaryjnych aut wielozadaniowych.

Każdego roku niemieckie stowarzyszenie rzeczoznawców DEKRA przygotowuje raport niezawodności na podstawie dokładnej oceny samochodów w podziale na osiem klas i trzy grupy przebiegu. Raport opiera się na danych pochodzących z 15 milionów przeglądów przeprowadzonych na 230 modelach. Informacje zebrano z inspekcji wykonanych w stacjach kontroli pojazdów na przestrzeni dwóch ostatnich lat.

W raporcie opublikowanym na 2011 rok pojawiła się nowa kategoria – samochody użytkowe, w której to Fiat Ducato uplasował się na pozycji wicelidera w grupie przebiegu do 50 tysięcy kilometrów. Dostawczy Fiat zdobywając drugą lokatę okazał się mniej awaryjny i bardziej dopracowany niż Volkswagen Crafter oraz pozostali konkurenci. Na pierwszym miejscu znajduje się Mercedes Sprinter.

„Świetna ocena w raporcie DEKRA jest kolejnym dowodem na najwyższą jakość nie tylko Ducato, ale również całej oferty modeli Fiat Professional.” –  mówi Leszek Sukiennik, odpowiedzialny za markę Fiat Professional w Polsce. „Ducato spełnia wszystkie wymagania związane z transportem osób i towarów. Klienci mają do wyboru 300 typów nadwozi, ponad 2000 wersji, 150 opcji wyposażenia i ponad 120 kolorów. Gama Ducato obejmuje pojazdy do transportu towarów, pojazdy do transportu osób oraz bazy do transformacji i zabudów, a także podwozia specjalne przystosowane dla producentów kamperów i innych firm specjalizujących się w zabudowach. Tak szeroka i przemyślana oferta pozwala Fiat Professional kolejny już rok z rzędu być liderem na polskim rynku samochodów użytkowych z niespełna 23% udziałem wg sytemu rejestracji.” – podkreśla Leszek Sukiennik.

Ze swymi nadzwyczajnymi możliwościami załadunkowymi (pojemność przestrzeni ładunkowej od 8 do 17 m sześciennych i ładowność od 1000 do 2000 kg), Fiat Ducato znajduje się na czele swojej kategorii, także dzięki niskim kosztom eksploatacji i poszanowaniu środowiska naturalnego.

Klient może wybierać spośród trzech jednostek napędowych Multijet (2.2/100 KM, 2.3/120 KM oraz 3.0/157 KM), w ofercie jest także silnik 3.0 o mocy 136 KM Natural Power (metan/benzyna). Silniki te gwarantują świetne przyspieszenia, a dzięki wysokim wartościom momentu obrotowego (od 250 aż do 400 Nm), dostępnym już przy niskich obrotach, zapewniają wysoką elastyczność, przyjemność z jazdy i ułatwienie w pracy. Warto podkreślić, że są to ekologiczne silniki o ograniczonym zużyciu paliwa (tylko 7,2 litra na 100 km w cyklu mieszanym), zapewniające niskie koszty eksploatacji, a także charakteryzujące się wysoką niezawodnością, co m.in. potwierdza najnowszy raport DEKRA.

Samochody Fiat Professional kolejny już raz okazują się być nie tylko praktyczne i wszechstronne, ale jak pokazuje ostatni ranking DEKRY również trwałe i niezawodne.

 

źródło: Fiat

Michał Kiermanowicz
Michał Kiermanowicz

Redaktor naczelny portalu motoryzacyjnego 7dosetki.pl. W branży motoryzacyjnej praktycznie od dziecka. Odpowiada za całą część merytoryczną i plan redakcyjny na portalu.

Artykuły: 3061

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *