Fabryka Mercedes-Benz w Kecskemét

Sprzedaż kompaktowych modeli Mercedes-Benz – Klasy A, B i CLA – w ciągu trzech pierwszych kwartałów br. wzrosła o blisko 70 proc. względem analogicznego okresu roku 2012. Ich produkcja w zakładach w Rastatt i Kecskemét idzie pełną parą.

Fabryka w węgierskim mieście Kecskemét, otwarta w marcu 2012 roku, ma istotny udział w wydajności produkcji nowych kompaktów Mercedes-Benz. Obok Klasy B, która montowana jest również w niemieckim Rastatt, zakład jako jedyny zajmuje się wytwarzaniem czterodrzwiowego coupé CLA.

Andreas Renschler, członek zarządu Daimler AG odpowiedzialny za produkcję samochodów oraz aut dostawczych Mercedes-Benz, odwiedził zakłady w Kecskemét i dokonał pierwszego bilansu po 18 miesiącach od uruchomienia tam produkcji: – Fabryka w Kecskemét to nasz pierwszy europejski zakład zlokalizowany poza granicami Niemiec. Warta 800 mln euro inwestycja ma decydujący wkład w naszą strategię wzrostu Mercedes-Benz 2020, zwłaszcza w kontekście globalnej odpowiedzialności za produkcję modelu CLA.

Renschler zwrócił się również do zespołu pracowników fabryki: – Wielu z was należy do młodszego pokolenia zespołu produkcyjnego Mercedes-Benz. Tym bardziej jestem pod wrażeniem, gdy widzę, jakie zaangażowanie towarzyszy poszczególnym etapom montażu w fabryce. Każde wyprodukowane tu auto świadczy o tym, co mamy na myśli, gdy mowa o jakości Mercedes-Benz.

Zakłady w Kecskemét i Rastatt wspólnie odpowiadają za produkcję nowej generacji kompaktowych modeli Mercedes-Benz, co pozwala na elastyczne i optymalne wykorzystanie ich mocy produkcyjnych.

Fabryka w Kecskemét została otwarta w marcu 2012 roku, w ciągu niespełna czterech lat od podjęcia decyzji o lokalizacji zakładu. Od tej pory powstaje tam Klasa B, która montowana jest również w Rastatt, a od stycznia 2013 roku – również czterodrzwiowe coupé CLA. Obiekt zatrudnia ponad 3000 osób i należy do najbardziej atrakcyjnych pracodawców w regionie, także ze względu na system szkoleń oparty na modelu niemieckim.

Historia sukcesu: nowa generacja kompaktowych modeli Mercedes-Benz. Mercedes-Benz kontynuuje swoją ofensywę w segmencie kompaktowych aut premium: podczas wrześniowego salonu samochodowego we Frankfurcie zaprezentował nowego SUV-a o nazwie GLA. Dostawy pierwszych egzemplarzy modelu rozpoczną się wiosną 2014 roku.

GLA to czwarta z pięciu nowości w portfolio kompaktowych aut Mercedes-Benz, adresowanych do nowych grup klientów. Dla przykładu, mniej więcej co druga Klasa A pada wyborem posiadacza samochodu innej marki, a średnia wieku nabywców modelu jest o 10 lat niższa niż w przypadku poprzednika.

Wprowadzone już do oferty kompakty – Klasa A, Klasa B oraz CLA – spotkały się ze znakomitym przyjęciem rynkowym. W ciągu pierwszych dziewięciu miesięcy br. znalazły na całym świecie 267 467 klientów, o 68,3 proc. niż w analogicznym okresie ubiegłego roku. Wraz z wprowadzaniem modeli do oferty w kolejnych krajach przewiduje się dalsze wzrosty ich sprzedaży.

 

źródło: Daimler

Michał Kiermanowicz
Michał Kiermanowicz

Redaktor naczelny portalu motoryzacyjnego 7dosetki.pl. W branży motoryzacyjnej praktycznie od dziecka. Odpowiada za całą część merytoryczną i plan redakcyjny na portalu.

Artykuły: 3285

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *