Eurotax prognozuje

Mazda CX-5 wzbudza ogromne zainteresowanie w Europie. Co ważne – nowy model Mazdy ma uzyskać jedną z najwyższych cen odsprzedaży w segmencie kompaktowych SUV-ów w Niemczech – przewiduje Eurotax (znany jako Schwacke w Niemczech i Glass’s Guide w Wielkiej Brytanii) – ¬ wiodąca firma szacująca wartość samochodów.


Nowa Mazda CX-5 to pierwszy kompaktowy SUV Mazdy – mówi Steffen Schick, dyrektor zarządzający w EurotaxGlass’s Global Services Division . – Technologia SKYACTIV Mazdy ukazuje ogromny potencjał, łącząc bardzo wydajny zespół napędowy, lekkie nadwozie i dynamiczny układ jezdny. Najniższe w klasie zużycie paliwa i emisja dwutlenku węgla poniżej 120 g/km to dbałość o środowisko przy zachowaniu dynamiki i przyjemności z jazdy.


Kompaktowy SUV CX-5 to pierwszy z nowej generacji samochodów Mazdy, a także pierwszy w Europie, który łączy nowy kierunek stylizacyjny KODO – Dusza Ruchu z technologią SKYACTIV. Niezwykły design i bardzo atrakcyjny stosunek ceny do osiągów sprawi, że CX-5 będzie wyjątkowo interesującą propozycją. Steffen Schick zaznaczył także, że mieszanka efektownego wyglądu, przyjaznego nastawienia do środowiska, niskiego zużycia paliwa i emisji dwutlenku węgla, atrakcyjnej ceny i bogatego wyposażenia seryjnego przekłada się na przewidywany niski całkowity koszt eksploatacji Mazdy CX-5.


Już same powyższe zalety usprawiedliwiałyby wysoką wartość rezydualną, ale Mazda CX-5 jest także znakomicie wyposażona pod względem bezpieczeństwa, w innowacyjne technologie takie jak np. układ automatycznego hamowania (SCBS) i układ monitorowania tyłu pojazdu (RVM), który wyróżniono nagrodą „Euro NCAP Advance”. Mazda potwierdziła także reputację producenta niezawodnych samochodów – Mazda3, Mazda5 i Mazda6 zajmują obecnie czołowe miejsca na liście samochodów poddanych testowi na dystansie 100 tys. km przez niemiecki tygodnik Auto Bild.


Wszystko to pozwala umieścić Mazdę CX-5 bardzo wysoko w rankingu przewidywanej wartości rezydualnej w segmencie kompaktowych SUV-ów. Eurotax szacuje, że po trzech latach i 60 tys. km przebiegu Mazda CX-5 4WD ze 150-konnym silnikiem Diesla zachowa 53 % pierwotnej wartości. To sytuuje ją wśród najlepszych samochodów segmentu kompaktowych SUV-ów w Niemczech.


To znakomita wiadomość dla europejskich klientów flotowych szukających samochodu, który nie tylko będzie zwracał uwagę wyjątkową stylizacją, ale zapewni obniżenie kosztów operacyjnych, a na przestrzeni kilku lat zachowa większą wartość niż wiele konkurencyjnych modeli.


Jesteśmy zadowoleni, że Eurotax wziął pod uwagę przełomowy charakter technologii SKYACTIV, która gwarantuje klientom flotowym najniższe w klasie emisję dwutlenku węgla i zużycie paliwa, idące w parze z doskonałymi właściwościami dynamicznymi – powiedział Christian Blank, dyrektor ds. flotowych Mazdy w Europie. – Europejscy klienci zwracają się w stronę mniejszych, wszechstronnych pojazdów, takich jak kompaktowy SUV Mazda CX-5. Wierzymy, że ten model przypadnie do gustu przedsiębiorcom, reprezentującym różne branże, od małych i średnich firm po olbrzymie koncerny, ale szukających nowego samochodu, który zasili ich floty. Samochodu, który podkreśli dbałość o środowisko naturalne, ale bez poświęcania przyjemności z jazdy czy atrakcyjnego wyglądu.

 

źródło: Mazda

Michał Kiermanowicz
Michał Kiermanowicz

Redaktor naczelny portalu motoryzacyjnego 7dosetki.pl. W branży motoryzacyjnej praktycznie od dziecka. Odpowiada za całą część merytoryczną i plan redakcyjny na portalu.

Artykuły: 3234

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *