Dacia Duster

Dacia podejmuje nowe wyzwanie, marka Grupy Renault znana z samochodów o bezkonkurencyjnej relacji ceny do parametrów, weźmie udział w najsłynniejszym i najtrudniejszym wyścigu górskim na świecie – Pikes Peak International Hill Climb. W legendarnym wyścigu wystartuje model Dacia Duster, specjalnie przygotowany na tę okazję przez Renault Sport Technologies. Inżynierowie  skorzystają z doświadczenia zebranego podczas zawodów Trophée Andros, w których Dacią Duster startuje Alain Prost (Dacia zdobyła dwukrotnie tytuł wicemistrza).

Ambitny projekt Dacii
Dacia Duster Glace już drugi sezon z rzędu znakomicie spisuje się na zawodach Trophée Andros – na jej koncie są dwa tytuły wicemistrza. Dacia, marka wierna tym samym wartościom, które zapewniają jej sukces – jakości, niezawodności i umiarkowanym cenom – rozwija działalność na skalę międzynarodową i ma coraz większe ambicje. Dacia jest marką gotową na wszelkie wyzwania i już 26 czerwca br. w amerykańskim stanie Kolorado weźmie udział w najsłynniejszym z wyścigów górskich na świecie – Pikes Peak International Hill Climb.

Dacia postanowiła podjąć współpracę z Jean-Philippe’em Dayraut, trzykrotnym zwycięzcą Trophée Andros, jednym z niekwestionowanych mistrzów jazdy w poślizgu, na śniegu i lodzie. Wspólnie z działem VIP Challenge, zespoły Renault Sport Technologies i Tork Engineering opracowują Dacię Duster z napędem o mocy 850 KM, dostosowaną do bardzo ścisłych przepisów i ograniczeń obowiązujących na wyścigach Pikes Peak. Za kilka tygodni będzie gotowa dokumentacja prezentująca wszystkie parametry tej wyjątkowej Dacii Duster.

 

źródło: Renault

Michał Kiermanowicz
Michał Kiermanowicz

Redaktor naczelny portalu motoryzacyjnego 7dosetki.pl. W branży motoryzacyjnej praktycznie od dziecka. Odpowiada za całą część merytoryczną i plan redakcyjny na portalu.

Artykuły: 3209

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *