Czysty samochód – preparaty APC zawsze pod ręką

Spędzamy w nich coraz więcej czasu, a dla części kierowców są one po prostu narzędziem ich pracy, a co za tym idzie – drugim domem. W samochodzie osobowym, czy też ciężarówce nietrudno o to, by coś się wylało lub uległo zabrudzeniu – z różnych powodów. Czyszczenie tapicerki, czy też deski rozdzielczej w naszym samochodzie na własną rękę, może przynieść oczekiwane skutki. Czasami jednak brud czy też inne zanieczyszczenia, który zamierzamy usunąć, mogą wymagać nieco innych środków. Usuwanie zabrudzeń z tworzywa sztucznego wewnątrz auta może być wyzwaniem, przy którym trzeba będzie skorzystać z profesjonalnych preparatów APC. Środki takie można nabyć w Internecie w sklepach motoryzacyjnych, które prowadzą ich sprzedaż. Warto przyjrzeć się im z bliska i sięgnąć po preparaty, dzięki którym wyczyścimy każdy samochód.

Profesjonalne preparaty APC – pomysł na czyste auto

Co się zatem kryje pod obcobrzmiącym skrótem APC? Otóż jest to skrótowiec angielski („All Purpose Cleaner”), który oznacza środek chemiczny przeznaczony do czyszczenia różnych powierzchni w naszym samochodzie. Jego odczyn jest zasadowy i w jego skład wchodzą substancje rozpuszczające zabrudzenia różnego typu i pozostawiające czyszczone powierzchnie w jak najlepszym porządku. Można go używać do usuwania zabrudzeń z powierzchni plastikowych, materiałowych, skórzanych i in. Istotną sprawą jest tutaj to, by środek ów stosować w odpowiednich stężeniach, a przy myciu nim wnętrza auta korzystać z rękawiczek gumowych, gdyż może on być szkodliwy dla skóry naszych dłoni. Nie zastąpi on co prawda porządnego prania ekstrakcyjnego naszej tapicerki, ale z pewnością usuwanie lekkich zabrudzeń, takich jak np. kurz, będzie dla niego idealnym sposobem użycia. Preparaty APC nabędziemy bez żadnego kłopotu w różnych miejscach, ale jedną z najciekawszych ofert pod tym względem przygotowała dla nas witryna internetowa Partego. Warto tam zajrzeć i przekonać się o tym na własne oczy.

Czyszczenie powierzchni materiałowych, plastikowych, itp. – warto zainwestować w dobre rozwiązania

Zastosowanie środka APC, pochodzącego od solidnego sprzedawcy, przyczyni się do doprowadzenia powierzchni czyszczonych do idealnego stanu. Trzeba jednak pamiętać by do każdej czyszczonej powierzchni stosować środek w odpowiednim stężeniu. To nas uchroni przed przypadkowym zniszczeniem, np. zewnętrznych elementów samochodu. Wykorzystanie doskonałych właściwości czyszczących przyczyni się do tego, by nasz samochód odzyskał swój blask. Są to produkty bardzo popularne w auto detailingu, ale nic nie stoi na przeszkodzie, byśmy mogli korzystać z takiego rozwiązania podczas, np. regularnego usuwania kurzu w naszym samochodzie. Środek nada się także do usuwania plam i powinien sprostać takim czynnościom jak pranie tapicerki, która nie jest zbyt brudna. Czyszczenie materiału siedzeń czy też deski rozdzielczej, powinno odbywać się w bezpiecznych warunkach. Warto więc zaopatrzyć się tutaj w jednorazowe rękawiczki.  Innym zastosowaniem APC może być czyszczenie karoserii samochodu z zabrudzeń drogowych, czy też mycie komory silnika. Przy tak szerokim wachlarzu możliwości czyszczenia samochodu jednym środkiem, inwestycja w preparaty czyszczące APC będzie strzałem w dziesiątkę.

 

poznaj kosmetyki shiny garage

 

Jak używać APC, by uzyskać jak najlepsze efekty?

Każdorazowo należy pamiętać o tym, by dokładnie czytać to, co jest napisane na etykiecie takiego środka i bezwzględnie stosować się do tych zaleceń podczas czyszczenia samochodu. Substancje czyszczące APC powinny być używane po ich rozcieńczeniu wodą. Tutaj proporcje kształtują się przeważnie tak: czyszczenie silnika 1:3, silne zabrudzenia 1:5, lekkie zabrudzenia 1:10, czyszczenie tapicerki 1:30. Środki APC sprawdzą się, np. podczas czyszczenia plastikowych kieszeni drzwi, nawiewów powietrza, uchwytów na napoje, itp. Dadzą sobie one także radę z silnymi zabrudzeniami drogowymi na felgach, czy też błotnikach oraz innych powierzchniach tego typu. Właściwie można tych środków używać do czyszczenia wszystkiego co znajduje się w samochodzie, a także poza nim. Środki te przy swoim szerokim wachlarzu zastosowań mogą być użyte np. w naszym mieszkaniu do czyszczenia różnych powierzchni, np. brodzików, itp. Uniwersalny środek czyszczący typu APC usunie także bez kłopotu tłuste plamy wewnątrz czy też na zewnątrz pojazdu. Preparaty APC do uniwersalnego zastosowania na stronie internetowego sklepu Partego nabędziemy już za kilkanaście złotych za półlitrową butelkę. Są to niezastąpione rozwiązania do czyszczenia tworzyw sztucznych, pozwalające na usuwanie silnych oraz średnich zabrudzeń praktycznie od ręki. Za pomocą APC można zrobić naprawdę wiele dobrego w naszym otoczeniu, a sam środek nie wymaga wypłukiwania, co skraca czas jego użycia do niezbędnego minimum. W przypadku brudnej tapicerki APC nie wydobywa brudu na zewnątrz, a więc usuwanie plam uporczywych lepiej będzie zastąpić porządnym jej praniem. Warto więc nabyć ten środek i skorzystać z pełni jego zalet we własnym samochodzie.

Michał Kiermanowicz
Michał Kiermanowicz

Redaktor naczelny portalu motoryzacyjnego 7dosetki.pl. W branży motoryzacyjnej praktycznie od dziecka. Odpowiada za całą część merytoryczną i plan redakcyjny na portalu.

Artykuły: 3061

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *