Czy warto kupować auto? Poznaj alternatywy!

sprawne dojazdy do pracy — na wszystko to mogą pozwolić sobie posiadacze aut. Czy jednak zakup pojazdu jest jedynym wyjściem? Jakie są alternatywy? Dlaczego posiadanie auta nie zawsze się opłaca? Odpowiedzi na te pytania znajdziesz w niniejszym artykule.

 

 

 

 

 

Czy musisz mieć samochód na własność?

Krótko mówiąc, nie musisz być faktycznym posiadaczem auta, aby nim jeździć. Pozwalają na to rozwiązania takie jak leasing oraz wynajem długoterminowy. Dzięki nim użytkownik może korzystać z pojazdu do woli, pod warunkiem że dotrzymuje okresowych płatności. Te zresztą wcale nie są uciążliwe. Istnieje bowiem wiele przyjaznych systemów finansowania inwestycji w auto, dostępnych zarówno dla przedsiębiorców, jak i osób prywatnych. Świetną pomocą w planowaniu wydatków na cele tego typu są kalkulatory leasingowe. Narzędzia te pozwalają na dokładne planowanie rat z uwzględnieniem wszystkich parametrów, które mogą mieć na nie wpływ.

Wydatek goni wydatek

Ustaliliśmy już, że posiadanie samochodu na własność nie jest konieczne. Leasing i wynajem długoterminowy to atrakcyjne alternatywy. W wielu przypadkach są one nawet bardziej opłacalne niż tradycyjny zakup auta. Jak to możliwe?

 

Posiadanie pojazdu wiąże się z licznymi wydatkami z zakresu eksploatacji. Niespodziewane naprawy i okresowe serwisowanie auta mogą pochłonąć dużo pieniędzy, a szczególnie w przypadku skłonnych do awarii modeli używanych. Tymczasem wielu dostawców leasingu oraz firm oferujących wynajem długoterminowy posiada atrakcyjne pakiety, które pokrywają wydatki tego typu. Klient płaci więc comiesięczną ratę, lecz w zamian nie musi martwić się żadnymi innymi kosztami. To idealne rozwiązanie dla wszystkich, którzy lubią prostą organizację finansów osobistych i cenią swój czas.

Gdy za rogiem czai się nuda…

…wystarczy zmienić auto! Łatwo powiedzieć, trudno zrobić, nieprawdaż? Nie do końca, gdyż osoby korzystające z leasingu i wynajmu długoterminowego mają ogromną swobodę w doborze aut. Szczególnie proste jest to w przypadku drugiego z wymienionych rozwiązań, lecz leasing również nie pozostawia pod tym względem nic do życzenia. Jeśli chcesz więc zmieniać samochody niczym rękawiczki, wiesz już, jak to zrobić!

Luksus w dobrej cenie

Bo jak inaczej nazwać możliwość jeżdżenia najnowszymi autami w zamian za niewielkie, miesięczne raty? Gdyby nie leasing i wynajem, chcąc usiąść za kierownicą na przykład Mercedesa, musiałbyś zapłacić pełną wartość pojazdu lub zdecydować się na kredyt. Nawet ci, których stać na wydatki tego typu, często nie przepadają za zamrażaniem kapitału. Nie należy się temu zresztą dziwić — jest wiele lepszych sposobów na wydanie pięciocyfrowej sumy! Leasing i wynajem długoterminowy mogą więc pozwolić ci wykorzystać posiadany kapitał w efektywny sposób, ciesząc się w tym samym czasie z auta marzeń. Brzmi jak plan? Czas wprowadzić go w życie!

Michał Kiermanowicz
Michał Kiermanowicz

Redaktor naczelny portalu motoryzacyjnego 7dosetki.pl. W branży motoryzacyjnej praktycznie od dziecka. Odpowiada za całą część merytoryczną i plan redakcyjny na portalu.

Artykuły: 3061

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *