Czy używane lusterka samochodowe warto kupić w stacji demontażu pojazdów?

W dzisiejszym tekście sprawdzimy, czy używane lusterka samochodowe warto kupić w stacji demontażu i podpowiemy, gdzie najlepiej ich szukać!

 

 

 

 

 

Pęknięte lusterka samochodowe w wyniku zderzenia z innym pojazdem, skutek zużycia podzespołów czy celowy akt wandalizmu – to jedne z wielu przyczyn uszkodzeń lusterek wstecznych w pojazdach osobowych. Coraz częściej właściciele aut mogą też korzystać z bardziej zaawansowanych lusterek, wyposażonych w mechanizm podgrzewania albo dodatkowy wyświetlacz. Ich wymiana jest znacznie droższa, niż standardowych elementów.

 

Cena oryginalnych lusterek samochodowych w punktach ASO albo renomowanych sieciach sklepów motoryzacyjnych nie zawsze jest opłacalna. Ze względu na wysoki koszt zakupu elementów, nierzadko okazuje się, że wymiana lusterek na całkowicie nowe wiąże się z potrzebą poświęcenia kwoty pieniędzy, stanowiącej znaczny procent równowartości użytkowanego aktualnie modelu pojazdu. Na szczęście istnieje rozsądna alternatywa!

Używane lusterka ze złomowiska samochodowego są znacznie tańsze, niż ich nowe wersje

Jedną z fundamentalnych zalet używanych części, pochodzących ze złomowiska samochodowego jest ich niska cena. Również używane lusterka samochodowe są często wielokrotnie tańsze, niż ich nowe odpowiedniki – nawet, jeśli porównujemy je do nieoryginalnych zamienników. Solidne i tanie lusterka do samochodu otwierają wielu niezamożnym kierowcom drogę do dalszej eksploatacji pojazdu w sytuacji ich uszkodzenia.

 

Warto pamiętać, że zakup używanych lusterek na certyfikowanym auto szrocie jest w pełni legalny. To właśnie stacje demontażu pojazdów wpisane na listę Marszałka Województwa są uprawnione do rozbierania samochodów, demontowania części i ich dalszej odsprzedaży. Takie podejście jest nie tylko ekonomiczne, lecz również zgodne z założeniami nowoczesnej gospodarki cyrkularnej, powodując maksymalizację wykorzystania cennych surowców.

 

lusterko samochodowe

W stacji demontażu pojazdów można znaleźć lusterka do auta w dobrym stanie technicznym

Doskonała relacja niskiej ceny do dobrego lub bardzo dobrego stanu technicznego lusterek samochodowych to kolejna zaleta zakupu w stacji demontażu pojazdów. Warto podkreślić, że do sprzedaży trafiają wyłącznie sprawdzone i przetestowane modele. Nie ma ryzyka, że kupujący zostanie wprowadzony w błąd i zakupi uszkodzone lusterka albo komponenty, które potrzebują szybkiej naprawy. Auto szroty dbają o zadowolenie klientów.

 

Warto podkreślić też, że w przypadku bezwypadkowej eksploatacji samochodu, element jaki stanowią lusterka do auta, nie ulega szybko procesowi zużycia. Lusterka samochodowe wyróżniają się na tle innych elementów dużą żywotnością i odpornością na uszkodzenia. Dzięki temu istnieje duża szansa, że poszukując podzespołów do swojego modelu pojazdu, znajdziesz je właśnie na najbliższym złomowisku samochodowym.

 

lusterko samochodowe miasto

W auto szrocie można znaleźć oryginalne lusterka do samochodu, które będą lepsze, niż ich nieoryginalne nowe wersje

Niewielu kierowców i właścicieli aut ma świadomość, że w profesjonalnym punkcie demontażu pojazdów można znaleźć oryginalne lusterka, lepsze, niż ich nowe, nieoryginalne zamienniki. W tym miejscu rekomendujemy kierować się zasadą – jeżeli nie mogę zakupić nowych lusterek samochodowych w ASO, to szukam tańszych, lecz również oryginalnych w pobliskiej stacji demontażu samochodów, ciężarówek oraz maszyn rolniczych.

 

Dopiero w sytuacji, gdy w wybranym punkcie nie możemy zakupić używanych lusterek samochodowych, powinniśmy rozważyć zakup taniego zamiennika. Musimy w tym miejscu podkreślić, że nierzadko używane, lecz oryginalne części samochodowe są wykonane z lepszych, bardziej wytrzymałych i estetycznych materiałów, niż ich nieoryginalne zamienniki, dostępne w sklepach motoryzacyjnych. Warto zwrócić na to uwagę.

Ofertę której stacji demontażu pojazdów w okolicach Leszna warto sprawdzić?

Solidne i tanie używane lusterka samochodowe ze stacji demontażu pojazdów Macii zlokalizowanej w okolicach Leszna to doskonała alternatywa dla zakupu drogich, nowych lusterek w punkcie ASO albo sklepie motoryzacyjnym. Okazuje się, że to niejedyna zaleta korzystania z profesjonalnych usług oraz oferty złomowiska samochodowego Macii. Co jeszcze czeka na kierowców i właścicieli pojazdów we wspomnianej wyżej stacji demontażu?

 

Macii oferuje również szereg innych części samochodowych używanych. W bogatej ofercie można znaleźć szereg rozmaitych podzespołów w bardzo dobrym stanie technicznym: błotniki, zderzaki, alufelgi, felgi stalowe, reflektory, lusterka boczne i wewnętrzne, fotele, uchwyty, elementy ozdobne czy kompletne silniki i skrzynie biegów! Auto szrot Macii to także kompleksowe wsparcie w procesie złomowania aut osobowych, ciężarowych i pojazdów rolniczych.

 

Jeżeli szukasz sprawdzonego dostawcy używanych części samochodowych oraz podzespołów do maszyn rolniczych, to skorzystaj z oferty Macii! Profesjonalna obsługa pomoże Ci w doborze komponentów dopasowanych do Twojego modelu samochodu.

Michał Kiermanowicz
Michał Kiermanowicz

Redaktor naczelny portalu motoryzacyjnego 7dosetki.pl. W branży motoryzacyjnej praktycznie od dziecka. Odpowiada za całą część merytoryczną i plan redakcyjny na portalu.

Artykuły: 3063

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *