Auto detailing – czym jest, co zmieni w Twoim samochodzie?

Trzeba wziąć sprawy w swoje ręce i zadbać o auto samodzielnie lub oddać go do profesjonalnego zakładu auto-detailingowego. Dzięki temu pojazd będzie wyglądał po prostu lepiej.

 

 

 

 

 

Pojęcie Auto Detailingu

Auto Detailing to nic innego jak kosmetyka aut, zabiegi mające na celu poprawić wygląd pojazdu z zewnątrz oraz wewnątrz. To najlepszy sposób na przywrócenie samochodowi pełnego blasku, bo nie jest tak, że regularne mycie i odkurzanie wystarczy. Zastanawiasz się pewnie, dlaczego warto postawić na detailing samochodowy? Kilka zalet poniżej:

  • karoseria Twojego pojazdu będzie pozbawiona drobnych rys i ubytków;
  • każdy element karoserii będzie idealnie czysty i błyszczący;
  • wnętrze pojazdu będzie pozbawione brudu;
  • samochód zacznie lśnić i wyglądać, jakby dopiero wyjechał z salonu;
  • zabieg auto detailingu przed sprzedażą sprawi, że pojazd będzie wyglądał na zadbany, jego wartość wzrośnie tak jak popularność na portalach aukcyjnych.
 

auto detailing

 

Oczywiście to tylko kilka przykładów pokazujących, dlaczego warto skorzystać z usług auto detailingowych lub samodzielnie zadbać o karoserię i wnętrze pojazdu. Jednak to właśnie dzięki tym zaletom często nazywane SPA dla aut jest coraz popularniejszą usługą i to nie tylko w przypadku właścicieli nowych pojazdów, ale również już tych kilkuletnich, bo auto detailing to czynności czyszczące, ale i renowacyjne. Potrzebujesz do tego jednak odpowiednich środków, najlepiej tych od renomowanych producentów, będziesz miał pewność, że postawisz na skuteczne i bezpieczne rozwiązania. Co dokładnie jest Ci potrzebne?

Chemia samochodowa – co będzie Ci potrzebne?

Chemia samochodowa niezbędna przy czyszczeniu i renowacji lakieru samochodowego to bez dwóch zdań wosk. Dobrym wyborem będzie ten naturalny, najlepiej w postaci żółtego brazylijskiego wosku Carnauba. Taki preparat sprawi, że po naniesieniu lakier Twojego auta będzie wyglądał jak nowy. Zapewni niesamowity połysk i szklisty wygląd.

 

Kosmetyki samochodowe sprawdzające się na zewnątrz auta to także niewidzialna wycieraczka, czyli preparat na szybę tworzący niewidzialną ochronę hydrofobową. Ten środek skutecznie minimalizuje konieczność używania piór wycieraczek latem podczas deszczu. Polecamy Ci także ochronę/dressing do opon. Środek tworzący powłokę na oponach chroniąc je na przykład przed zanieczyszczeniami drogowymi nawet przez kilka miesięcy.

 

Czego potrzebujesz do wnętrza auta? Między innymi odświeżacza powietrza, ale nie zwykłej choinki, a produktu 3D w sprayu. Spryskane wnętrze auta powita Cię świeżym zapachem, za każdym razem, gdy wejdziesz do pojazdu przez kilka tygodni po użyciu preparatu. Auto detailing wnętrza to głównie pranie tapicerki, usuwanie z niej wszelkich zapachów i plam. Z pomocą przychodzą szampony, możesz je użyć zarówno na tapicerkę, jak i dywaniki czy wykładziny tapicerowane. Co ważne, środki te nie tylko czyszczą, ale również wydobywają naturalny kolor tkaniny.

 

Samochodowe kosmetyki to także produkty do renowacji lakieru, między innymi pasty polerskie, krążki ścierne, pady czy papiery wodne. Nie zalecamy jednak ich stosowania, jeśli nie do końca jesteś pewny swoich umiejętności. Te środki przeznaczone są już raczej dla auto detailerów, profesjonalistów znających się na swojej pracy.

 

Mamy nadzieję, że dzisiejszy artykuł rozjaśnił Ci pojęcie Auto Detailingu, wiesz już, czym on jest i co może Ci zaoferować!

Michał Kiermanowicz
Michał Kiermanowicz

Redaktor naczelny portalu motoryzacyjnego 7dosetki.pl. W branży motoryzacyjnej praktycznie od dziecka. Odpowiada za całą część merytoryczną i plan redakcyjny na portalu.

Artykuły: 3061

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *