Czy opłaca się kupić assistance krótkoterminowy na wyjazd za granicę?

Fakt, że prawo nie wymaga od kierowców jego wykupienia, nie oznacza jednak, że taki krok jest nieuzasadniony. Assistance samochodu w wielu sytuacjach okazuje się naprawdę niezbędne i pozwala bez stresu wybrać się w dłuższą podróż. Zapewniana przez niego ochrona przyda się zresztą na co dzień. Co jednak warto wiedzieć o tego typu polisach? 

 

 

 

 

Assistance to dodatkowe ubezpieczenie samochodu, które zapewnia bezpłatny dostęp do usług takich holowanie pojazdu czy dostarczenie auta zastępczego do miejsca zdarzenia. Biorąc pod uwagę skalę problemów, których można uniknąć wykupując tę polisę oraz związane z nimi koszty, jej zakup nie okazuje się dużym wydatkiem. By jednak mieć pewność, że ubezpieczenie assistance rzeczywiście będzie chronić nas przed różnym ryzykiem, wybór konkretnej oferty warto dobrze przemyśleć. W kolejnych akapitach wyjaśniamy, na co zwrócić uwagę i jakiego typu ochronę może zapewnić ten produkt. 

Czemu warto postawić na zakup assistance? Ubezpieczenie samochodu, które przyda się w razie awarii

Na zakup polisy assistance warto zdecydować się z różnych względów. Najważniejszym jest z całą pewnością co do tego, że w trakcie podróży poza miastem żadna przykra niespodzianka nie pokrzyżuje naszych planów – polisa obejmuje bowiem ekspresową likwidację skutków różnych awarii, a sposób realizacji zawsze jest dostosowany do specyfiki konkretnej sytuacji. Jak już wspomnieliśmy na samym początku, korzyści płynące z wykupienia assistance odczujemy również na co dzień – np. gdy w mroźny poranek auto odmówi posłuszeństwa. 

Co oferuje ubezpieczenie assistance? Dostarczenie paliwa, samochód zastępczy i pomoc drogowa

Zakres ochrony zapewnianej w ramach ubezpieczenia assistance jest zróżnicowany w zależności od konkretnej oferty. Najczęściej obejmuje on:

  • dostarczenie samochodu zastępczego w przypadku kradzieży pojazdu lub jego awarii;
  • holowanie samochodu w razie awarii niedającej się usunąć na miejscu;
  • naprawę na miejscu zdarzenia lub dojazd do miejsca zamieszkania (np. w przypadku rozładowania akumulatora na miejscu parkingowym);
  • wypompowanie w przypadku zatankowania niewłaściwego paliwa. 

Assistance bez OC. Komu najbardziej przyda się polisa assistance?

Na pytanie o to, kto najbardziej powinien zakupić assistance trudno jest udzielić jednoznacznej odpowiedzi. Mnogość wariantów assistance oraz szeroki zakres ochrony sprawiają, że na rynku znajdziemy polisy dopasowane do potrzeb każdego kierowcy. Więcej na ten temat można dowiedzieć się na https://www.ubezpieczeniaonline.pl/komunikacyjne/a/co-to-jest-assistance-krotkoterminowe-pojazdu/463.html.

Assistance krótkoterminowe – czy to możliwe? Co trzeba wiedzieć na temat ubezpieczenia assistance na krotki termin?

Szukając najlepszego ubezpieczenia assistance online, warto zwrócić uwagę na okres trwania polisy. W przeciwieństwie do obowiązkowego OC, assistance możemy wykupić nawet na stosunkowo krótki czas – kilkadziesiąt dni. Uzyskana w ten sposób ochrona może okazać się cennym wsparciem np. dla osób planujących wakacyjny wyjazd. Jeśli uważamy, że na co dzień nie potrzebujemy tego typu ubezpieczenia, mamy możliwość wykupienia go na czas, kiedy taka ochrona rzeczywiście okaże się niezbędna – zwłaszcza podczas wyjazdu zagranicznego. 

Co obejmuje ubezpieczenie assistance? Dowiesz się w ogólnych warunkach ubezpieczenia

Poszczególne towarzystwa ubezpieczeniowe oferują różne oferty ubezpieczeń assistance, a szczegóły dotyczące zapewnianej przez nie ochrony można znaleźć w ogólnych warunkach ubezpieczenia. By porównać zakres ochrony dla poszczególnych ofert i kupić ubezpieczenie assistance najlepiej dopasowane do naszych potrzeb, warto skorzystać z usług profesjonalnych agentów. Zarówno assistance, jak i polisa OC na www.ubezpieczeniaonline.pl to gwarancja korzystnej ceny oraz odpowiedniego dobranego zakresu ochrony.

Michał Kiermanowicz
Michał Kiermanowicz

Redaktor naczelny portalu motoryzacyjnego 7dosetki.pl. W branży motoryzacyjnej praktycznie od dziecka. Odpowiada za całą część merytoryczną i plan redakcyjny na portalu.

Artykuły: 3061

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *