Testy Chevroleta Corvette Stingray na torze Nürburgring

To również miejsce, w którym od wielu lat pisane są kolejne rozdziały historii wyścigów. Obecnie słynny tor w Niemczech jest również miejscem testów europejskiej wersji nowego Chevroleta Corvette Stingray coupe, który za kilka miesięcy pojawi się w sprzedaży w wybranych krajach Europy.

„Nürburgring to bardzo wymagający tor, dlatego doskonale spełnia nasze wymagania w zakresie dostrojenia układu jezdnego europejskiej wersji modelu Corvette Stingray”, powiedział Jim Mero, inżynier ds. dynamiki pojazdów z General Motors. „Przykładamy szczególną uwagę do ustawień zawieszania i układu kierowniczego, ponieważ europejskie drogi różnią się od tych w Stanach Zjednoczonych. To samo dotyczy nawyków kierowców na obu kontynentach”.

Eksperci ds. technicznych Chevroleta prowadzą obecnie gruntowne testy dwóch egzemplarzy tego modelu na europejskich drogach w zróżnicowanych warunkach eksploatacji. Procedury testowe są częścią opracowanego przez GM programu kontroli jakości, który przechodzą wszystkie nowe modele Chevroleta przed wejściem do sprzedaży w Europie.

 

źródło: General Motors

Michał Kiermanowicz
Michał Kiermanowicz

Redaktor naczelny portalu motoryzacyjnego 7dosetki.pl. W branży motoryzacyjnej praktycznie od dziecka. Odpowiada za całą część merytoryczną i plan redakcyjny na portalu.

Artykuły: 3061

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *