Czy dressing do opon zapewnia im tylko lepszy wygląd?

To właśnie opony zapewniają dobrą przyczepność zwłaszcza podczas jazdy po mokrej nawierzchni czy hamowania, a do tego łagodzą wstrząsy i drgania pojazdu. Jednak z uwagi na to, że są poddawane intensywnej eksploatacji w trudnych warunkach, trzeba o nie odpowiednio dbać. Jednym ze skuteczniejszych rozwiązań jest zastosowanie dressingu do opon. Czym jest i jakie efekty można dzięki niemu uzyskać?

 

 

 

Czym właściwie jest dressing do opon? 

Zastanawiając się, jakie efekty można uzyskać dzięki zastosowaniu dressingu do opon, warto najpierw omówić pokrótce, czym właściwie jest wspomniany preparat. Otóż produkt bywa nazywany też czernidłem i może mieć formę żelu, płynu albo mleczka, i z wielu powodów warto go aplikować na ogumienie w samochodzie. Wielu kierowców zwraca przede wszystkim uwagę na to, że dressing ma duże znaczenie, jeśli chodzi o efekt wizualny.

 

Środek bowiem poprawia jej wygląd. W zależności od potrzeb i upodobań można zdecydować się na jeden z trzech efektów wykończenia, czyli matowy, błyszczący albo satynowy, a tym samym nadać autu wyjątkowego charakteru. Co więcej, tak wyczyszczone opony prezentują się jak nowe. Poza tym dzięki czernidłu efekt blaknięcia ogumienia w wyniku oddziaływania promieniowania UV zostaje ograniczony do minimum.

A co z funkcjonalnością i żywotnością opon? 

Wielu kierowców decyduje się na inwestycję w dressing do opon z uwagi na efekty wizualne, które mogą dzięki niemu otrzymać. Należy jednak podkreślić, że omawiany preparat ma też duże znaczenie w kontekście żywotności i ogólnej kondycji opon. Mowa tutaj przede wszystkim o wspomnianej wcześniej ochronie przed szkodliwym działaniem promieniowania UV. Oprócz tego czernidło chroni też przed innymi czynnikami pogodowymi, na przykład kwaśnymi deszczami czy solą drogową. Ponadto zabezpiecza opony przed szkodliwym działaniem brudu. W praktyce jej skuteczność przekłada się na żywotność ogumienia, która zostaje znacząco wydłużona.

 

Nie sposób nie wspomnieć również o kwestiach związanych z bezpieczeństwem. Zasięgnęliśmy w tej kwestii informacji u naszego rozmówcy, czyli specjalisty ze sklepu z kosmetykami samochodowymi w Katowicach, który powiedział:

 

– Regularne stosowanie dressingu do opon to nie tylko poprawa ich wyglądu, ale przede wszystkim bezpieczeństwa kierowcy i pasażerów. Dzieje się tak, ponieważ czernidło redukuje negatywny wpływ czynników atmosferycznych, co przekłada się z kolei na lepszą kondycję ogumienia, a co za tym idzie – zmniejsza ryzyko wystąpienia niepożądanych zdarzeń drogowych. Właśnie dlatego warto zainwestować w dobrej jakości produkt.

Michał Kiermanowicz
Michał Kiermanowicz

Redaktor naczelny portalu motoryzacyjnego 7dosetki.pl. W branży motoryzacyjnej praktycznie od dziecka. Odpowiada za całą część merytoryczną i plan redakcyjny na portalu.

Artykuły: 3061

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *