Czego nie może zabraknąć w profesjonalnie wyposażonym warsztacie?

Od klucza udarowego po urządzenia do serwisowania klimatyzacji – wszystko musi być z jak najlepszych materiałów, aby służyć solidnie i bezproblemowo w ramach realizowanych w warsztacie projektów.

 

 

 


Jeśli jesteś w trakcie wyposażania swojego warsztatu bądź też chcesz aktualizować wszystko, co masz w nim obecnie – czytaj dalej, a łatwiej będzie Ci podejmować decyzje zakupowe w trakcie.

Jakie klucze muszą znaleźć się w profesjonalnym warsztacie?

Wbrew pozorom klucze udarowe nie są domeną wyłącznie warsztatów wulkanizacyjnych. Ich wszechstronność i zastosowanie jest wykorzystywane również w wielu innych miejscach świadczących profesjonalne usługi serwisowe. To, jaką dokładnie ofertę zapewnia Twój warsztat będzie przekładało się w bezpośredni sposób na to, jaki klucz musi się znaleźć na liście do wyposażenia. Główna decyzja polega na tym, by wybrać między kluczami udarowymi zasilanymi elektrycznie, a tymi współpracującymi ze sprężarką. Warto też zwrócić uwagę na dodatkowe funkcje oferowane przez różne rodzaje kluczy. Klucze udarowe kątowe dla przykładu dają możliwość pracy w miejscach, do których inne klucze po prostu nie są w stanie dotrzeć. Oczywiście też najlepiej wybrać klucze z dostępną regulacją, aniżeli bez z niej. Ciekawą opcją są również opcje z tak zwanym dynamometrem. Można też od razu pokusić się o profesjonalny zestaw tworzony z myślą o fachowcach – wraz z wygodną
walizką do przenoszenia wszystkich niezbędnych narzędzi na terenie warsztatu, jak i poza jego granice – w razie potrzeby. Często wychodzi to również taniej, aniżeli kupowanie wszystkich potrzebnych kluczy udarowych osobno.

Czym kierować się przy wyborze urządzeń do serwisowania klimatyzacji?

Wiele dzisiejszych warsztatów poszerzyło swoją ofertę o serwisowanie klimatyzacji – głównie samochodowej, ale nie tylko. Ma to związek z tym, iż klimatyzacja od dawna nie jest luksusem, ale raczej jest standardem. Jeśli również w swoim warsztacie masz tego rodzaju usługi, bądź też planujesz je wprowadzić – koniecznie upewnij się, jakie urządzenia do klimatyzacji są obowiązkowe, aby być kompleksowo przygotowanym. Zatem odpowiadając na pytanie – przy wyborze urządzeń do serwisowania klimatyzacji należy przede wszystkim kierować się zakresem świadczonych usług i kompleksowością ich realizacji.


Jakich urządzeń do klimatyzacji nie może zabraknąć w warsztacie?
● generator ozonu,
● miernik klimatyzacji,
● urządzenie do płukania klimatyzacji,
● stacja klimatyzacji.


Warto w tym miejscu podkreślić, iż ta lista absolutnie nie jest wyczerpana – stanowi jednak świetny początek do wyposażania warsztatu podejmującego się takich zadań związanych z serwisowaniem klimatyzacji.

Na co jeszcze zwrócić uwagę wyposażając warsztat?

Cena absolutnie nie powinna być ostatecznym i najważniejszym wyznacznikiem tego, jakie narzędzia i urządzenia kupić, a jakie nie. Owszem – dobrze jest porównać różne opcje cenowe od dostawców i producentów, aby mieć punkt odniesienia. jednak przy tym wszystkim należy cały czas mieć w głowie myśl, że zakup wyposażenia warsztatu to przede wszystkim inwestycja w jego być albo nie być w branży, która na pewno się wróci, jeśli podejmie się dobrą decyzję – wybierając opcję o atrakcyjnym stosunku ceny do jakości.

Michał Kiermanowicz
Michał Kiermanowicz

Redaktor naczelny portalu motoryzacyjnego 7dosetki.pl. W branży motoryzacyjnej praktycznie od dziecka. Odpowiada za całą część merytoryczną i plan redakcyjny na portalu.

Artykuły: 3061

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *