Cruze i Orlando – ponad 200% normy

Jest to rezultat o 54% lepszy niż w analogicznym okresie 2011 roku, kiedy zarejestrowanych zostało 5 427 nowych samochodów marki. Największe wzrosty sprzedaży w tym czasie osiągnęły modele Cruze oraz Orlando – odpowiednio 105% i 137%. Od początku roku zarejestrowano w Polsce 1 601 egzemplarzy nowych Cruze’ów, w porównaniu do 780 egzemplarzy w pierwszych trzech kwartałach 2011 roku. Model Orlando znalazł 930 nabywców, w porównaniu do 392 egzemplarzy zarejestrowanych w pierwszych 9 miesiącach ubiegłego roku.

„Ponad dwukrotny wzrost sprzedaży modelu Cruze jest spowodowany między innymi bardzo dużą popularnością wprowadzonej do sprzedaży w połowie 2011 roku pięciodrzwiowej wersji modelu. Właśnie rozszerzamy ofertę również o wersję kombi” powiedział Andrzej Żelazny, dyrektor generalny Chevrolet Poland. Cruze’a w wersji hatchback już w pierwszym kwartale sprzedaży kupiła taka sama liczba osób, co obecną na rynku od 2009 roku wersję czterodrzwiową, a obecnie ta wersja nadwoziowa stanowi 2/3 wszystkich sprzedawanych Cruze’ów. Gama modelu Cruze rozszerzona została także o dwie nowe wersje napędowe – benzynowy silnik 1.4 T o mocy 140 KM oraz wysokoprężną jednostkę o pojemności 1.7 l i mocy 130 KM.

W salonach sprzedaży pojawiają się już pierwsze egzemplarze Orlando z nową jednostką napędową – turbodoładowanym silnikiem benzynowym o pojemności 1.4 l. Jest to kolejna wersja obok oferowanych do tej pory silników: benzynowego 1.8 l oraz wysokoprężnego 2.0 l.

Chevrolet dalej wzmacnia swoją ofertę rynkową w Polsce. Tylko do końca października Chevrolet Poland oferuje wybrane wersje modeli Aveo, Orlando oraz Captiva w specjalnych cenach. W połączeniu z obowiązującymi do tej pory rabatami wybrane wersje Aveo dostępne są w cenie nizszej nawet o 4 500 zł od cen cennikowych, wybrane wersje Orlando można kupić o 5 000 zł taniej, a Captivy nawet 8 000 zł taniej.

Wszystkie liczby wg. danych CEPiK

źródło: General Motors

Michał Kiermanowicz
Michał Kiermanowicz

Redaktor naczelny portalu motoryzacyjnego 7dosetki.pl. W branży motoryzacyjnej praktycznie od dziecka. Odpowiada za całą część merytoryczną i plan redakcyjny na portalu.

Artykuły: 3209

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *