Co to jest geometria Hunter 3D – zasadza działania, główne zalety

W niektórych sytuacjach może dojść do zaburzenia prawidłowej geometrii. Niezbędna jest wtedy wizyta w warsztacie, najlepiej takim, w którym dostępne jest urządzenie Hunter. Geometria kół wymaga zastosowania dokładnego sprzętu pomiarowego, a do takiego należy z pewnością wspomniane urządzenie.

 

 

 

 

Kiedy Hunter geometria kół to konieczność?

Jeśli chodzi o Hunter geometria mierzona z udziałem tego sprzętu to konieczność w sytuacji, gdy istnieje duże prawdopodobieństwo, że doszło do przestawienia kół. Dlaczego taka sytuacja może mieć miejsce? Najczęściej jest to konsekwencja kolizji. Jednak geometria Hunter 3d może się okazać koniecznością również w innych przypadkach. Koła tracą swoje pierwotne, właściwe pozycje również wskutek awarii lub zużycia niektórych elementów wyposażenia pojazdu. Mowa tutaj przede wszystkim o częściach zawieszenia, ze szczególnym naciskiem na amortyzatory i sprężyny. Ponadto do zaburzenia geometrii może dojść po wykonaniu naprawy w obszarze zawieszenia lub układu kierowniczego.

Zawsze, kiedy istnieje możliwość, że koła nie są na właściwych miejscach, warto wykorzystać sprzęt Hunter. Geometria jest przez niego mierzona bardzo dokładnie. Jak do tego dochodzi? Co cechuje ten sprzęt? Wyjaśniamy w dalszej części tekstu.

 

dźwignik czterokolumnowy do diagnozy kół

 

Geometria Hunter 3d – jak to działa?

Jeśli chodzi o Hunter, geometria jest przez niego mierzona dzięki ciągłej pracy kamer CMOS. Mierzą one pozycje i kąty, wysyłając informacje do komputera. Tam obliczanych jest ponad 30 parametrów, które można na bieżąco obserwować na ekranie monitora. Cały proces przebiega bez konieczności podnoszenia pojazdu. Jednocześnie czas realizacji jest niezwykle krótki. Profesjonalista jest w stanie zmierzyć geometrię kół z wykorzystaniem sprzętu Hunter w ciągu kilku minut.

Co cechuje sprzęt Hunter?

Niewątpliwie do mierzenia geometrii kół warto polecić sprzęt Hunter. Wyróżniają go bowiem następujące cechy:

  • szybkość dokonywania pomiarów,
  • dokładność pomiarów,
  • możliwość obserwacji na bieżąco położenia kół w 3d,
  • możliwość określenia przyczyny zmiany położenia kół,
  • niski koszt przeprowadzenia badania.

Dzisiaj nie ma wątpliwości, że Hunter to w kwestii mierzenia geometrii kół najlepsze z dostępnych rozwiązań. Sprzęt znajduje się w posiadaniu dobrych warsztatów, które korzystają z nowoczesnych rozwiązań. Kiedy zaistnieje konieczność zmierzenia geometrii kół, warto odwiedzić właśnie tego typu warsztat, aby mieć pewność, że położenie kół zostanie określone prawidłowo, a następnie dojdzie do ich poprawnego ułożenia.

Michał Kiermanowicz
Michał Kiermanowicz

Redaktor naczelny portalu motoryzacyjnego 7dosetki.pl. W branży motoryzacyjnej praktycznie od dziecka. Odpowiada za całą część merytoryczną i plan redakcyjny na portalu.

Artykuły: 3061

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *