Citroen Technospace – wnętrze

Wzorując się na zewnętrznej stylistyce, atmosfera wnętrza CITROËNA TECHNOSPACE również wkracza w nową epokę. Oferuje wszystkie atuty, które zapewniły Marce uznanie w segmencie vanów: przestrzeń, doskonałe doświetlenie kabiny i wzorcową widoczność. CITROËN TECHNOSPACE wyczarowuje wnętrze w loftowym stylu o czystych liniach i z zastosowaniem materiałów najwyższej jakości, oferując różnorodne technologiczne rozwiązania poprawiające komfort jazdy, wśród których w pełni dotykowy interfejs funkcji kierowania z panoramicznym ekranem 12’’ o wysokiej rozdzielczości, a także fotel Relax dla pasażera z przodu.


Prototyp jest zapowiedzią nowego CITROËNA C4 PICASSO, którego premiera rynkowa jest zaplanowana w drugim półroczu 2013 roku i wyznacza nowy etap na drodze dynamicznego rozwoju CITROËNA rewolucjonizując obecnie obowiązujące kanony minivana dzięki:

  • rekordowo niskiemu poziomowi emisji CO2 wynoszącemu 98 g/km, który stał się możliwy dzięki nowej modułowej płycie EMP2 (Efficient Modular Platform 2) łączącej niezawodną architekturę z optymalną masą.
  • nowatorskim proporcjom stanowiącym idealną symbiozę zwartej budowy (długość: 4,43m / szerokość: 1,83m / wysokość: 1,61 m), wyjątkowej przestronności wnętrza i rekordowej pojemności bagażnika (537 litrów VDA).
  • wyrazistej i muskularnej sylwetce podkreślonej dynamicznymi liniami oraz technologicznymi reflektorami i uzupełnionej światłami tylnymi z efektem 3D nawiązującymi do najnowszych prototypów Marki.

Prototyp CITROËN TECHNOSPACE zostanie zaprezentowany na najbliższym Salonie samochodowym w Genewie.


Stylistyka, która wkracza w nową epokę. CITROËN TECHNOSPACE zadziwia stylistyką sylwetki charakteryzującą się krótkimi zwisami, które nadają mu dynamiczny, zwarty i energetyczny styl.
Muskularny przód wyróżnia się nowym układem szewronów przedłużonym technologicznymi reflektorami. Futurystyczny efekt 3D tylnych świateł nawiązuje do prototypów Tubik, Survolt i Revolt. Producenci poświęcili także wiele uwagi konstrukcji klapy tylnej, w którą wpisują się reflektory. Rozwiązanie to zapewnia imponującą pojemność bagażnika.


Dla lepszego wyeksponowania stylistycznych atutów CITROËN TECHNOSPACE przybiera oryginalny jasnozielony kolor Nuance Anisée, którego satynowy efekt uwydatnia dynamiczne i płynne kształty prototypu.

Utrzymane w stylu loftowym wnętrze wyróżnia się czystymi liniami. To wrażenie pogłębia panoramiczna szyba przednia i duży przeszklony dach, które wypełniają kabinę naturalnym, sprzyjającym odprężeniu światłem.


Loftowy styl znajduje też wyraz w doborze materiałów. Obicia siedzeń i paneli drzwiowych stanowiące połączenie odwróconej skóry i mikrofibry gwarantują uczucie komfortu i solidności. Praktyczne i racjonalnie zaprojektowane schowki jak również bagażnik o rekordowej pojemności wynoszącej 537 litrów zwracają uwagę żywymi kolorami « techno ».

Technologie poprawiające komfort. Wnętrze CITROËNA TECHNOSPACE zachęca do komfortowego podróżowania z myślą o przyjemności wszystkich pasażerów. Jazda samochodem staje się chwilą prawdziwego odprężenia dzięki przednim siedzeniom z funkcją masażu, fotelowi Relax dla pasażera z przedłużeniem na nogi oraz zagłówkom Relax zapewniającym wygodne oparcie dla karku na wszystkich siedzeniach. W CITROËNIE TECHNOSPACE kierowca i pasażerowie podróżują pierwszą klasą!

Ponadto prototyp oferuje nowy, bardzo prosty i intuicyjny, a jednocześnie ergonomiczny i estetyczny interfejs funkcji kierowania. W deskę rozdzielczą o czystych liniach są wbudowane dwa ekrany: tablet dotykowy 7″ i ekran panoramiczny 12″ HD.


Tablet dotykowy 7’’ w połączeniu z 7 sensorycznymi przyciskami umożliwia obsługę wszystkich funkcji samochodu: klimatyzacji, nawigacji, systemu audio… Ekran panoramiczny 12’’ HD wyświetla najważniejsze, niezbędne przy kierowaniu informacje i jest dowolnie konfigurowany przez kierowcę w zależności od potrzeb. Kierowca może wybrać informacje nawigacyjne lub też funkcje wspomagające kierowanie. Personalizacja ekranu umożliwia nawet wyświetlanie własnej galerii zdjęć. Samochód staje się drugim domem.


Zapewniając stałą łączność, CITROËN TECHNOSPACE zapewnia dostęp do portalu aplikacyjnego CITROËN Multicity Connect, sterowanego za pomocą tabletu 7’’. Liczne, dostosowane do użytku motoryzacyjnego aplikacje ułatwiają życie kierowcy i pasażerom, wskazując najbliższą stację paliw, szukając hotelu lub restauracji, czy też podając komunikaty pogodowe na najbliższe dni.

Prototyp stanowiący kolejne potwierdzenie Créative Technologie realizuje dążenie Marki do oferowania samochodów coraz wyższej klasy, poprzez kreatywną stylistykę i rozwiązania technologiczne zapewniające komfort i poszanowanie dla środowiska.

 

źródło: Citroen

Michał Kiermanowicz
Michał Kiermanowicz

Redaktor naczelny portalu motoryzacyjnego 7dosetki.pl. W branży motoryzacyjnej praktycznie od dziecka. Odpowiada za całą część merytoryczną i plan redakcyjny na portalu.

Artykuły: 3063

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *