Citroen na salonie we Frankfurcie

najnowsze technologie oraz swój najnowszy unikalny prototyp. Marka po raz kolejny udowadnia, że wciąż poszukuje rozwiązań ułatwiających przemieszczanie się, łącząc dwie wartości, które wyznaczają jej działania: odwagę i technologię.

Linia DS, śmiały wybór
Zaledwie na przestrzeni półtora roku od momentu swojej premiery Citroen DS3 przekroczył próg
100 000 sprzedanych egzemplarzy, a w ciągu kilku miesięcy od wprowadzenia do sprzedaży Citroen DS4 zebrał już blisko 15 000 zamówień. Z okazji Salonu we Frankfurcie Marka pokazuje na swoim stoisku trzy modele linii DS, na czele z najnowszą kreacją, Citroenem DS5, który zostanie wprowadzony do sprzedaży z końcem roku. Marka potwierdza swoją odwagę prezentując Citroen DS3 w wersji Ultra Prestige ze skórzanym wykończeniem nawiązującym do bransolety zegarka, charakterystycznym dla linii DS.
Hołdując stylowi linii DS, Citroen dzieli się swoim zamiłowaniem do szlachetnych materiałów na
oddzielnej części swojego stoiska.

Technologia Citroena w najlepszym wydaniu
Od końca ubiegłego roku Citroen proponuje rozwiązanie w 100% elektryczne w postaci Citroena CZERO. Citroen DS5 jest dla Marki inauguracją technologii ‘Full hybrid’ Diesel Hybrid4, która łączy wysokie osiągi (200 KM, napęd na 4 koła) z obniżeniem poziomu emisji CO2 (99 g/km). Na stoisku Marka prezentuje również Citroen C3 z technologią mikro-hybrydową e-HDi 70. Wersja ta emituje jedynie 87 g/km CO2, pozycjonując Citroena C3 wśród liderów w swoim segmencie pod względem poziomu emisji dwutlenku węgla. Technologia Citroena znajduje też wyraz w użytecznych rozwiązaniach takich jak pakiet usług Citroen eTouch, pozwalający automatycznie zlokalizować samochód w razie awarii lub wypadku, aby przyspieszyć udzielenie pomocy. Kolejnym przykładem jest zawieszenie Hydractive, stanowiące unikalne w skali światowej rozwiązanie oferowane w modelach Citroen C5 i C6, synteza komfortu i doskonałych właściwości jezdnych. Wymiernym przejawem wiedzy technologicznej jest również Citroen DS3 WRC, który odnosi zwycięstwa w Rajdowych Samochodowych Mistrzostwach Świata.

 

źródło: Citroen

Michał Kiermanowicz
Michał Kiermanowicz

Redaktor naczelny portalu motoryzacyjnego 7dosetki.pl. W branży motoryzacyjnej praktycznie od dziecka. Odpowiada za całą część merytoryczną i plan redakcyjny na portalu.

Artykuły: 3063

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *