Chevrolety Volt z USA

Od czasu debiutu rynkowego Chevroleta Volta dwa lata temu, właściciele tego modelu w Stanach Zjednoczonych przejechali łącznie ponad 160 milionów kilometrów (100 milionów mil) wykorzystując wyłącznie napęd elektryczny. Statystyczny kierowca Volta ponad 65% czasu podróżuje w trybie elektrycznym, natomiast generator spalinowy wykorzystuje wyłącznie podczas dłuższych podróży.

Dzięki regularnemu ładowaniu akumulatorów właściciele Volta pokonują około 900 mil (1 448 kilometrów) pomiędzy kolejnymi wizytami na stacji benzynowej, a tankować muszą raz na półtora miesiąca. Jednakże wielu z nich pokonuje o wiele dłuższy dystans. Jednym z takich kierowców jest Andrew Byrne z Los Angeles.

„Codziennie podróżuję z wykorzystaniem energii elektrycznej, dlatego paliwa potrzebuję tylko podczas dalszych wycieczek”, powiedział Byrne. „Ostatnio przejechałem na jednym zbiorniku paliwa ponad 1 900 mil (3 057 kilometrów)”.

Z każdą unikniętą wizytą na stacji benzynowej kierowcy Chevroleta Volta zwiększają swój zwrot z inwestycji. W oparciu o kalkulacje sporządzone przez amerykańską Agencję Ochrony Środowiska, w porównaniu do przeciętniego nowego samochodu sprzedawanego w USA, właściciele Voltów oszczędzają rocznie około 1 370 dolarów na kosztach związanych z zakupem paliwa.

„Najlepszym potwierdzeniem na to, że udało się stworzyć doskonały produkt jest zadowolenie klientów”, komentuje Cristi Landy dyrektor marketingu ds. Chevroleta Volta. „Kierowcy Volta zdali sobie sprawę, że ich samochód daje nie tylko dużą radość z jazdy, ale również zapewnia odpowiednie osiągi i oferuje nowoczesne technologie, które doskonale sprawdzają się w codziennej eksploatacji”.

Chevrolet Volt już drugi rok z rzędu osiągnął najwyższe noty w badaniu satysfakcji klientów przeprowadzonym w Stanach Zjednoczonych przez wiodący instytut badania opinii.

„Codziennie pokonuję 55 mil (88,5 kilometra), a dzięki Chevroletowi Volt wykorzystuję o 80% mniej paliwa i w ten sposób oszczędzam ponad 150 dolarów miesięcznie”, powiedział Farris Khan z Michigan. „Volt daje mi też sporą frajdę z jazdy ze względu na wysoki moment obrotowy dostępny od najniższych obrotów. W porównaniu z Voltem inne samochody wydają się być przestarzałe!”

Średnie oszczędności w czasie eksploatacji Volta to równowartość:

  • Dziewięciu cotygodniowych wizyt w supermarkecie przy sumie wydatków na każde zakupy równej 151 dolarów
  • 228 wizyt w myjni samochodowej przy cenie jednego mycia wynoszącej 6 dolarów
  • 137 wyjść do kina przy cenie jednego biletu wynoszącej 10 dolarów

19,7 miliona litrów (5,2 galonów) zaoszczędzonego paliwa to łącznie tyle benzyny, ile mieszczą w swoich zbiornikach dwa tankowce. Przy założeniu ceny galonu benzyny na poziomie 4 dolarów oszczędności wynoszą aż 21 milionów dolarów.

Chevrolet Volt pierwsze 80 kilometrów pokonuje korzystając z energii elektrycznej zgromadzonej w akumulatorze 16,5 kWh, nie wydzielając przy tym zanieczyszczeń. Po wyczerpaniu energii akumulatora uruchamiana jest jednostka benzynowa o pojemności 1,4 litra, która zasila silnik elektryczny. W ten sposób zasięg Volta zwiększa się do ponad 500 kilometrów.

 

źródło: General Motors

Michał Kiermanowicz
Michał Kiermanowicz

Redaktor naczelny portalu motoryzacyjnego 7dosetki.pl. W branży motoryzacyjnej praktycznie od dziecka. Odpowiada za całą część merytoryczną i plan redakcyjny na portalu.

Artykuły: 3209

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *