Chevrolet Volt Samochodem Roku 2012

Zaledwie kilka tygodni po wejściu do sprzedaży w Szwajcarii, Volt otrzymał tytuł Samochodu Roku 2012.

Ten elektryczny samochód o rozszerzonym zasięgu przekonał jury rewolucyjną koncepcją napędu, umożliwiającą jazdę z wykorzystaniem energii elektrycznej bez kompromisów w zakresie osiągów czy zasięgu. Jurorzy docenili także niskie koszty eksploatacji pojazdu, długie okresy pomiędzy przeglądami oraz gwarancję na osiem lat lub 160 000 kilometrów.

Tytuł Samochodu Roku w Szwajcarii został przyznany po raz pierwszy w historii. W jury znalazło się 11 ekspertów motoryzacyjnych, a wśród nich były kierowca Formuły 1 Marc Surer oraz uczestniczka serii IndyCar Simona De Silvestro.

„Jesteśmy dumni, że zdobyliśmy prestiżową nagrodę Samochodu Roku w Szwajcarii, ojczyźnie Louis Chevroleta”, powiedział Wayne Brannon, prezes i dyrektor zarządzający Chevrolet Europe.

Jest to kolejne wyróżnienie na długiej liście międzynarodowych nagród, które Chevrolet Volt otrzymał w tym roku. Model został uznany m.in. za Najbardziej Ekologiczny Samochód Roku na Świecie 2011 (World Green Car Of The Year 2011). „Chevrolet Volt jest pierwszym autem produkowanym seryjnie, które łączy oszczędność paliwa i dbałość o ekologię, jakie oferuje samochód elektryczny z zasięgiem i wszechstronnością, niespotykanymi dotąd w tym segmencie”, powiedział Brannon.

Chevrolet rozpoczął sprzedaż modelu Volt 3 listopada, co zbiegło się w czasie z obchodami setnej rocznicy istnienia marki. Samochód oferowany jest obecnie w Belgii, Niemczech, Francji, Luksemburgu, Holandii i Szwajcarii. W kwietniu 2012 roku model ten pojawi się w salonach Chevroleta w Danii, Grecji, Islandii, Portugalii, Hiszpanii i we Włoszech oraz w Austrii, Finlandii, Irlandii, Szwecji, Wielkiej Brytanii i na Malcie. W dalszej kolejności Volt będzie oferowany na wybranych rynkach Europy Środkowo-Wschodniej, a także w Polsce, Norwegii i Turcji.

 

źródło: General Motors

Michał Kiermanowicz
Michał Kiermanowicz

Redaktor naczelny portalu motoryzacyjnego 7dosetki.pl. W branży motoryzacyjnej praktycznie od dziecka. Odpowiada za całą część merytoryczną i plan redakcyjny na portalu.

Artykuły: 3234

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *