Chevrolet Camaro zadebiutuje

Chevrolet wystawi nowego „zawodnika” w wyścigach serii NASCAR w 2013 roku: model Camaro, najlepiej sprzedający się samochód sportowy w Ameryce, po raz pierwszy pojawi się na torze wyścigowym Daytona International Speedway w lutym przyszłego roku.

„Chevrolet z dumą wprowadzi model Camaro do serii NASCAR w 2013 roku”, powiedział Jim Campbell, wiceprezes Chevrolet Performance Vehicles and Motorsports. „Camaro w wersji przygotowanej do wyścigów wyróżnia się licznymi elementami stylistycznymi, nawiązującymi do modelu produkcyjnego, takimi jak wybrzuszona maska silnika czy wklęsły grill. W projekcie uwzględniono również typowe dla Camaro okrągłe światła przypominające aureolę, kratownicę osłony chłodnicy oraz logo Chevroleta w kształcie złotej muszki”.

Poprzez udział w najbardziej prestiżowych wyścigach w Ameryce Północnej, Chevrolet Camaro – najlepiej sprzedający się samochód w swoim segmencie w latach 2010, 2011 i 2012 – będzie kontynuował tradycje koncernu w tworzeniu samochodów o sportowych osiągach. Chevrolet może obecnie poszczycić się większą liczbą zwycięstw oraz tytułów mistrzowskich w klasyfikacji konstruktorów i kierowców w serii NASCAR, niż jakikolwiek inny producent.

„Zespół projektantów i inżynierów ds. aerodynamiki Chevroleta wykonał fantastyczną pracę, tworząc samochód wyścigowy przypominający pod względem stylistyki swój drogowy odpowiednik, a jednocześnie oferujący zespołom uczestniczącym w serii NASCAR doskonałą platformę aerodynamiczną”, powiedział Pat Suhy, manager grupy Chevrolet Racing Oval Track Group. „Do końca obecnego sezonu nasi inżynierowie będą pracowali wspólnie z zespołem Chevroleta nad dopracowaniem samochodu w tunelach aerodynamicznych oraz na torze, aby dobrze przygotować się do pierwszego w sezonie 2013 wyścigu na torze Daytona”.

Chevrolet prowadzi obecnie w wyścigach NASCAR pod względem zwycięstw oraz punktów w klasyfikacji konstruktorów i kierowców.

„Pracowaliśmy nad nowym Camaro od ponad roku, dlatego cieszę się, że został oficjalnie przyjęty do serii NASCAR w sezonie 2013”, powiedział Shane Martin, manager Chevroleta ds. programu NASCAR. „Samochód wyróżnia się dynamicznym wyglądem, który stanowi dopełnienie jego osiągów na torze wyścigowym”.

Fani mogą śledzić postępy zespołu Chevroleta (TeamChevy) na Facebooku, Twitterze i Google+.

 

źródło: Genaral Motors

Michał Kiermanowicz
Michał Kiermanowicz

Redaktor naczelny portalu motoryzacyjnego 7dosetki.pl. W branży motoryzacyjnej praktycznie od dziecka. Odpowiada za całą część merytoryczną i plan redakcyjny na portalu.

Artykuły: 3209

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *