BMW i MINI nagrodzone – Best Cars 2013

BMW zdobyło największą liczbę nagród wśród wszystkich marek premium, potwierdzając pozycję lidera.

BMW Serii 3 zwyciężyło w kategorii aut klasy średniej. Dziennikarze magazynu podzielili opinię czytelników i uznali „trójkę” za najlepsze auto w swojej klasie – w redakcyjnym teście zdobyło maksymalną liczbę 5 gwiazdek, co odpowiada ocenie doskonały. BMW Serii 3 okazało się najlepsze aż w 10 narodowych edycjach konkursu, a wśród wszystkich 13 europejskich krajów nie było żadnego, w którym model znalazłby się poza podium. W roku 2013 na drogi wyjedzie nowy wariant auta – BMW Serii 3 Gran Turismo.

W kategorii aut klasy wyższej najlepsze okazało się BMW Serii 5. Model został doceniony za najwyższą jakość wykonania oraz niewiarygodną lekkość i precyzję, z jaką pokonuje zakręty. Podobnie, jak seria 3, również “piątka” okazała się najlepsza w 10 krajach.

MINI zdominowało kategorię samochodów najmniejszych. Zwycięzcą okazał się klasyczny model MINI, który wyróżnia się świetnymi właściwościami jezdnymi, osiągami oraz niepowtarzalną stylistyką. Na trzecim miejscu w tej samej klasie uplasowało się MINI Coupe. Poza Polską auta legendarnej brytyjskiej marki zwyciężyły w Hiszpanii, Portugalii, Czechach i na Słowacji.

Dwa modele BMW zajęły trzecie miejsca w swoich kategoriach – BMW X6  w rankingu aut terenowych, zaś  ubiegłoroczna nowość, BMW serii 6 Gran Coupe, w kategorii aut luksusowych.

BMW okazało się również najbardziej lubianą marką wśród polskich czytelników miesięcznika. Na bawarski koncern oddano 37% głosów. BMW uplasowało się również na pierwszym miejscu w kategorii najnowsze technologie (55%) oraz zajęło drugie miejsce w plebiscycie dotyczącym jakości wykonania (58%) oraz stylowego wyglądu (33%).

Do tegorocznej edycji konkursu „Best Cars 2013” zgłoszono 373 modele samochodów. W wyniku głosowania w 10 kategoriach wybrano 30 aut.

 

źródło: BMW Group

Michał Kiermanowicz
Michał Kiermanowicz

Redaktor naczelny portalu motoryzacyjnego 7dosetki.pl. W branży motoryzacyjnej praktycznie od dziecka. Odpowiada za całą część merytoryczną i plan redakcyjny na portalu.

Artykuły: 3285

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *