Audi przekazało setny samochód wyścigowy

Team MS RACING przeszedł do stajni Audi i w serii wyścigowej ADAC GT Masters sezonu 2013, będzie jeździł dwoma nowymi Audi R8 LMS ultra. W filii fabryki Neckarsulm w Heilbronn-Biberach, członkowie zespołu odebrali z rąk quattro GmbH setny, skonstruowany przez tą spółkę samochód wyścigowy.

Dla programu Audi Sport customer racing, funkcjonującego od 2009 roku, fakt ten ma symboliczne znaczenie. Quattro GmbH przekazała setny egzemplarz samochodu wyścigowego, skonstruowanego na bazie Audi R8, zaledwie cztery lata od rozpoczęcia projektu. Audi R8 LMS ultra to już trzecia wersja modelu GT3. Z myślą o wyścigach rozgrywanych w USA, stworzono dodatkowo wersję GRAND AM, która w styczniu wygrała 24-godzinny wyścig klasy GT w Daytona na Florydzie.

„Bardzo nas cieszy, że zespół MS RACING wybrał Audi“ – podkreślił Franciscus van Meel, prezes spółki quattro GmbH. Firma z siedzibą w Neckarsulm, będąca w stu procentach własnością Audi AG, konstruuje, produkuje i sprzedaje sportowe samochody marki Audi. „Bilans naszych sukcesów w sporcie to 18 tytułów mistrzowskich oraz zwycięstwa w 24-godzinnych wyścigach długodystansowych na torze w Nürburgring, w Spa, Daytona i Zolder. Wszystkie sukcesy to widoczny dowód wysokiej jakości samochodów sportowych Audi, które co należy podkreślić, w połowie bazują na rozwiązaniach z pojazdów seryjnych. Oddając do użytku setny już egzemplarz wyczynowego Audi, umacniamy naszą wiodącą pozycję w świecie sportów motorowych. Audi R8 startuje bowiem w wyścigach w Australii, Azji, Europie, Północnej i Południowej Ameryce.“

Podczas uroczystości przekazania Audi R8 LMS ultra w ręce teamu, obecni byli Sebastian Asch, ubiegłoroczny mistrz serii ADAC GT Masters i jego kolega z zespołu Florian Stoll. Szef zespołu, Ralph Stoll odebrał kluczyki z rąk Dirka Spohra, kierownika Działu Obsługi Klienta w Audi Sport customer racing. Pełen skład na sezon 2013, zespół z Waldshut-Tiengen poda do wiadomości w ciągu kilku najbliższych tygodni. Rozpoczęcie sezonu przewidziano na 27 kwietnia w Oschersleben.

 

źródło: Audi

Michał Kiermanowicz
Michał Kiermanowicz

Redaktor naczelny portalu motoryzacyjnego 7dosetki.pl. W branży motoryzacyjnej praktycznie od dziecka. Odpowiada za całą część merytoryczną i plan redakcyjny na portalu.

Artykuły: 3063

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *