Alfa Romeo 4C wybrana we Francji

Podczas 29. Międzynarodowego Festiwalu Motoryzacyjnego w Chamonix we Francji  Alfę  Romeo 4C nagrodzono tytułem „Najpiękniejszego Samochodu Roku 2013″.


Ten kompaktowy supersamochód został wybrany w sondażu przeprowadzonym w internecie, skierowanym do wszystkich zainteresowanych i we współpracy z Le Point, Auto Addict, Automobiles Classiques, AD i JC Decaux –  multimedialnymi partnerami wystawy. Było to zdecydowane zwycięstwo, ponieważ 40,70% głosujących opowiedziało się za Alfą Romeo 4C, dystansując stanowczo pozostałych finalistów: BMW serii 4 (25,55%), Mercedesa CLA (22,15%) i Mazdę 3 (11,60%).

Ten prestiżowy tytuł jest kolejnym wyróżnieniem dla marki Alfa Romeo w tym Plebiscycie – wcześniej nagrodzono tym tytułem: Alfę 164 w 1988 roku, coupé Alfa Brera w 2005 r. i Alfę MiTo w 2008 r.,  doceniającym model, którego design stworzony przez Centrum Stylu Alfa Romeo inspirowany jest w szczególności modelem 33 Stradale z 1967 roku, bezsprzeczną ikoną marki.

Powstały w 1986  roku w Chamonix i kierowany przez Remi Depoix, Międzynarodowy Festiwal Motoryzacyjny stał się na przestrzeni lat kluczowym wydarzeniem w kalendarzu imprez motoryzacyjnych. W uznaniu kreatywności i designu, od 1988 r. na Festiwalu przyznawana jest nagroda Najpiękniejszego Samochodu Roku, wyróżnienie doceniane przede wszystkim przez producentów samochodowych.

Wręczenie tytułu odbyło się wczoraj w Hôtel National des Invalides w Paryżu, podczas Gali goszczącej wiele ważnych osobistości ze świata przemysłu, sportu, mediów i sztuki. Poza tym, do tego niezwykłego kompleksu hotelowego „zawitała sama” Alfa Romeo 4C, eksponowana w ramach wystawy „Concept Cars” otwartej do 2 lutego br.
Nagrodę odebrał Louis-Carl Vignon, szef Alfy Romeo regionu EMEA (Europa, Bliski Wschód i Afryka) w obecności Maurizio Zuaresa, dyrektora generalnego Fiat France, Sébastiena Perraisa, dyrektora marki Alfa Romeo we Francji i Marca Tencone’a, szefa wzornictwa Alfy Romeo oraz Alessandra Maccoliniego, szefa External Design Alfy Romeo.

To nowe wyróżnienie wzbogaci kolekcję nagród zdobytych przez Alfę Romeo 4C, nowoczesną ikonę marki, która ostatnio została wybrana „Samochodem Roku  2013″ przez brytyjski magazyn FHM i otrzymała trofeum „Coup de coeur 2013″ od francuskiego „Automobile Magazine”, a także „Auto Trophy 2013″- nagrodę przyznaną przez niemiecki magazyn Auto Zeitung.

 

źródło: Fiat

Michał Kiermanowicz
Michał Kiermanowicz

Redaktor naczelny portalu motoryzacyjnego 7dosetki.pl. W branży motoryzacyjnej praktycznie od dziecka. Odpowiada za całą część merytoryczną i plan redakcyjny na portalu.

Artykuły: 3063

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *