Akcesoria samochodowe – lista TOP 10 najpotrzebniejszych w trasie

 

 

 

 

 

 

 

 

Lista najpotrzebniejszych akcesoriów samochodowych

Bycie kierowcą nie oznacza tylko umiejętnego prowadzenia samochodu. Posiadacz pojazdu musi dbać o jego stan techniczny, wizualny oraz troszczyć się o to, aby zawsze mieć zestaw produktów, które pomogą poradzić sobie z wieloma sytuacjami na drodze.

Rozbudowany katalog akcesoriów samochodowych znajdziesz na stronie https://www.moje-auto.pl/katalog-online/akcesoria-samochodowe/.  

1. Żarówki 

Zawsze warto mieć ze sobą kilka żarówek zapasowych do kierunkowskazów, świateł cofania, stopu, tylnych pozycyjnych oraz opcjonalnie wnętrza i podświetlenia bagażnika. Będąc w trasie, nie zawsze można znaleźć stację benzynową, która oferuje odpowiednie żarówki do naszego samochodu. Odpowiednie i pełne oświetlenie to bezpieczeństwo na drodze, a za jego brak można zostać ukaranym mandatem. 

2. Trójkąt ostrzegawczy 

To obowiązkowy element wyposażenia samochodu. W razie kolizji, awarii, czy innej niestandardowej sytuacji na drodze, jego obecność sygnalizuje innym uczestnikom ruchu drogowego, że należy zachować odpowiednią ostrożność. 

3. Gaśnica

Podobnie jak trójkąt ostrzegawczy stanowi podstawowe i obowiązkowe wyposażenie samochodu. W razie pożaru w obrębie nie tylko naszego pojazdu, lecz także garażu, czy innego obiektu, który napotkamy w czasie podróży, pomoże nam ugasić ogień i zmniejszyć poniesione straty. Należy jednak pamiętać, aby była zawsze sprawna technicznie. 

4. Kamizelka odblaskowa 

Kiedy założymy kamizelkę odblaskową, stajemy się widoczni dla innych uczestników ruchu drogowego. Warto ją zawsze mieć w samochodzie. Może przydać się podczas kolizji, czy drobnych napraw, kiedy dokonujemy ich przy nieoświetlonej drodze. 

5. Apteczka samochodowa

Choć nie stanowi obowiązkowego wyposażenia i nie zostaniemy ukarani mandatem za jej brak, warto jednak mieć ją ze sobą, szczególnie w długiej podróży. Można w niej trzymać również lekarstwa, do których dostępu nie powinny mieć dzieci. 

6. Kanister i kable rozruchowe 

Nie zawsze mamy dostęp do stacji benzynowej, szczególnie w małych miejscowościach, niezagospodarowanych całkowicie przez ludzi. W takiej sytuacji może zabraknąć nam paliwa. Dlatego niezwykle przydatny może okazać się kanister z dołączonym lejkiem. Z kolei kable rozruchowe to przydatne akcesorium w zimie lub w przypadku starszych pojazdów, które często mają problem z rozruchem. 

7.  Narzędzia 

W każdym samochodzie powinna znaleźć się nawet niewielka skrzynka z narzędziami. Warto umieścić w niej rękawiczki robocze, klucze do świec, kół, czy innych elementów pojazdu. Bardzo przydatne są również paski mocujące (trytytki), z których pomocą można dokonać wiele napraw. Do tego kombinerki i latarka, które są niezbędne w wielu niespodziewanych okolicznościach. 

8.  Akcesoria sezonowe 

W akcesoriach sezonowych mieszczą się produkty, które są potrzebne w zależności od danej pory roku. Na przykład w zimie niezbędne są skrobaczki do szyb, szczotki, czy srebrne osłony na szyby. To również akcesoria uniwersalne, takie jak ściereczki z mikrofibry, które są niezbędne przez cały rok. Jeśli chcesz dowiedzieć się, dlaczego trzeba zadbać o samochód na wiosnę? – przejdź do artykułu. 

9. Siatki do mocowania bagażu

Zarówno siatki do mocowania bagażu, jak i siatki odgradzające lub mocujące to bardzo skuteczne rozwiązania, które pomagają w radzeniu sobie z porządkowaniem przedmiotów w bagażniku. Dzięki nim wszelkie przedmioty będą dobrze zabezpieczone. Nie będzie mowy o przemieszczaniu się ich w trakcie podróży. 

10. Ładowarki i uchwyty do telefonu

To niezbędne w dzisiejszych czasach akcesoria. Telefony służą nam nie tylko do kontaktowania się ze światem i rozrywki, lecz także pełnią funkcję nawigacji. Baterie smartfonów nie wytrzymują zbyt długo, dlatego warto mieć w samochodzie ładowarkę i kabel USB. Poza tym zastosowanie uchwytu sprawi, że zawsze będziemy mieć urządzenie mobilne blisko siebie.

Akcesoria samochodowe to przedmioty, które zapewniają nam bezpieczeństwo w trasie oraz podnoszą komfort korzystania z samochodu. Zanim wyruszysz w drogę, dokładnie sprawdź wyposażenie swojego pojazdu. 

Michał Kiermanowicz
Michał Kiermanowicz

Redaktor naczelny portalu motoryzacyjnego 7dosetki.pl. W branży motoryzacyjnej praktycznie od dziecka. Odpowiada za całą część merytoryczną i plan redakcyjny na portalu.

Artykuły: 3061

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *