13. Światowy Szczyt Laureatów

13. Światowy Szczyt Laureatów Pokojowej Nagrody Nobla, który odbył się w Warszawie, zgromadził ponad 4 tys. uczestników. Przez trzy dni laureaci Pokojowej Nagrody Nobla i przedstawiciele organizacji promujących pokój dyskutowali o sposobach uczynienia świata bardziej pokojowym. Jako jedyny motoryzacyjny partner wiodący 13. Szczytu, Mazda Motor Europe zapewniła transport uczestnikom w postaci floty złożonej z nowych modeli Mazda6 i CX-5. 50 samochodów pokonało w sumie trasę liczącą ponad 36 tys. km.

„Szczyt przeszedł nasze oczekiwania. Jesteśmy bardzo dumni ze wsparcia tak wyjątkowego wydarzenia, podkreślającego znaczenie ducha pozytywnej rywalizacji i wspólnego pragnienia budowania lepszego świata” – powiedział Jeffrey H. Guyton, prezes i dyrektor generalny Mazda Motor Europe. „Dziękujemy wszystkim uczestnikom, a w szczególności organizatorom tegorocznego szczytu. Kontakt z tak wieloma wybitnymi osobami, które przełamują konwencje, by uczynić świat lepszym, i przez to mają istotny wpływ na nasze życie, był cennym, uczącym pokory doświadczeniem”.

W trakcie warsztatu prowadzonego przez Mazdę w ramach Akademii Obywatelskiej, organizowanej przez Instytut Lecha Wałęsy, Jeffrey H. Guyton zaprosił ponad 130 młodych przyszłych liderów z całego świata do uczestnictwa w konkursie „Make Things Better”. Częścią nagrody jest kwota 10 tys. euro, która ma zostać wykorzystana do poparcia słusznej sprawy. Podczas warsztatu Jeff H. Guyton, Wojciech Halarewicz, wiceprezydent ds. komunikacji Mazda Motor Europe, i artysta multimedialny Phil Hansen dyskutowali o sposobach radzenia sobie z wyzwaniami oraz wykorzystywania nowoczesnych środków promocji. Młodzi liderzy wysłuchali także przemówienia Laureatki Nagrody Nobla Betty Williams, która opowiedziała o swojej roli w procesie pokojowym w Irlandii Północnej.

Wśród uczestników szczytu znalazło się wielu zdobywców Pokojowej Nagrody Nobla, m.in.: były prezydent RPA Frederik Willem de Klerk; irański prawnik Shirin Ebadi; Leyman Gbowee z Liberii; były prezydent Polski Lech Wałęsa; Betty Williams, Mairead Maguire i Muhammad Yunus. W Światowym Szczycie wzięły również udział znane międzynarodowe organizacje, m.in. Amnesty International (AI), Międzynarodowe Biuro Pokoju (IPB) oraz Wysoki Komisarz Organizacji Narodów Zjednoczonych ds. Uchodźców (UNHCR).

Światowy Szczyt Laureatów Pokojowej Nagrody Nobla został zorganizowany przez Instytut Lecha Wałęsy, Stały Sekretariat Światowego Szczytu Laureatów Pokojowej Nagrody Nobla w Rzymie i miasto stołeczne Warszawa. W tym roku po raz pierwszy Akademia Obywatelska, będąca formą letniej szkoły dla młodych wykształconych ludzi, która stwarza możliwość wymiany informacji i edukacji dla przyszłych przywódców, zbiegła się w czasie ze Światowym Szczytem Laureatów Pokojowej Nagrody Nobla.

 

źródło: Mazda

Michał Kiermanowicz
Michał Kiermanowicz

Redaktor naczelny portalu motoryzacyjnego 7dosetki.pl. W branży motoryzacyjnej praktycznie od dziecka. Odpowiada za całą część merytoryczną i plan redakcyjny na portalu.

Artykuły: 3234

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *