Z maluchem w podróży – część 2

Ostatnio pisaliśmy o wyborze fotelika. Zakładając, że posiadamy już odpowiedni produkt, zastanowimy się teraz co jeszcze może się przydać w trakcie podróży z kilkutygodniowym dzieckiem.

Na wstępie warto zaznaczyć, że jazda z maluchem na pokładzie wygląda zupełnie inaczej niż dotychczas. Możemy zapomnieć o kilku godzinach ciągłej jazdy. Niemowlęta budzą się średnio co 2-3 godziny. Musimy wtedy tempem błyskawicy znaleźć odpowiednie miejsce na postój.

 

Podróżując jesienią czy zimą bezwzględnie powinniśmy zatrzymać się w miejscu, w którym spokojnie można przewinąć malucha. Niektóre stacje benzynowe czy restauracje oferują już specjalne pomieszczenia służące do tego typu zabiegów.

Jeśli podróżujemy latem wystarczy zatrzymać się na zwykłym parkingu. Każdy z nas wie, że większość parkingów mimo, że ładnie położona jest bardzo zabrudzona… Nie wyobrażamy sobie np. przewijania dziecka na parkingowym stole służącym innym do spożywania posiłków.
Poszukiwanie koca, chusteczek czy pieluch w zapakowanym po brzegi bagażniku to nie łatwe zadanie, dlatego jeszcze przed podróżą każdy powinien przygotować niezbędne rzeczy w osobnej torbie czy reklamówce.


Według nas idealnym rozwiązaniem jest zakup specjalnej torby, którą dodatkowo można przyczepić do każdego wózka. Koszt zakupu to około 70-80PLN. Torba jest nieco mniejsza od standardowej wielkości torby na laptopa. Najważniejsze, że posiada bardzo dużo praktycznych przegródek oraz kieszeni, w których pomieścimy niezbędne kosmetyki, ubranka, butelkę czy pokarm dla dziecka. Kieszenie otwierają się z różnych stron, a przeźroczyste przegródki ułatwiają poszukiwanie potrzebnych przedmiotów bez konieczności wypakowywania całej zawartości bagażu.


Jej największym atutem jest specjalnie wbudowana rozkładana mata, na której możemy położyć dziecko wymagające zmiany pieluszki. Dzięki temu mamy pewność, że maluch leży na czystej powierzchni. Cały zabieg spokojnie przeprowadzimy rozkładając matę na tylnym siedzeniu samochodu pod warunkiem, że mamy 4-5 drzwiowe auto.


Polecamy i życzymy spokojnej podróży 🙂

 

7doSetki.pl

Michał Kiermanowicz
Michał Kiermanowicz

Redaktor naczelny portalu motoryzacyjnego 7dosetki.pl. W branży motoryzacyjnej praktycznie od dziecka. Odpowiada za całą część merytoryczną i plan redakcyjny na portalu.

Artykuły: 3061

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *