Top Safety Pick+ dla Mitsubishi Outlander

przyznawane przez amerykański instytut IIHS (ang. Insurance Institute for Highway Safety)*2. Outlander dołączył tym samym do modelu ASX (Outlander Sport w USA), który również zdobył ten tytuł, w związku z czym firma MMC jest obecnie jedynym producentem aut na świecie, który może się poszczycić dwoma wyróżnieniami Top Safety Pick+ w kategorii niewielkich SUV-ów. Instytut IIHS przyznał modelowi ASX (Outlander Sport) nagrodę Top Safety Pick dwa lata z rzędu: w 2012 i 2013 r.

Top Safety Pick+ to najwyższe wyróżnienie przyznawane przez IIHS pojazdom, które oferują szczególnie wysoki poziom bezpieczeństwa. Fakt, iż Outlandera uhonorowano tym tytułem oznacza, że model ten zapewnia poziom bezpieczeństwa wyższy, niż obecnie zakładane standardy tej niezależnej organizacji badawczo-testowej. Do tej pory tylko 3 z 15 pojazdów przetestowanych w tej kategorii otrzymały to wyróżnienie.

Mitsubishi Outlander otrzymał wyróżnienie Top Safety Pick+ dzięki licznym zaawansowanym rozwiązaniom konstrukcyjnym. W głównej mierze świetne wyniki testów IIHS trzeba przypisać zastosowaniu nowoczesnej technologii bezpieczeństwa, jaką jest wzmocniona konstrukcja nadwozia RISE (ang. Reinforced Impact Safety Evolution)*4.

Outlander zdobył też wyróżnienie w zakresie bezpieczeństwa podczas wypadku australijskiej organizacji ANCAP*5 (pięć gwiazdek), a także pięć gwiazdek w japońskich testach JNCAP*6 i pierwszą nagrodę przyznaną przez ten instytut. Co więcej, europejska organizacja Euro NCAP*7 wyróżniła zaawansowany system zapobiegania kolizjom czołowym (FCM)8, który znajduje się na pokładzie Outlandera.

 

źródło: Mitsubishi

Michał Kiermanowicz
Michał Kiermanowicz

Redaktor naczelny portalu motoryzacyjnego 7dosetki.pl. W branży motoryzacyjnej praktycznie od dziecka. Odpowiada za całą część merytoryczną i plan redakcyjny na portalu.

Artykuły: 3210

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *