Top Safety Pick dla Mitsubishi Lancer

najbezpieczniejszym modelom na rynku.

Piaty rok z rzędu pojazd znajdujący się w ofercie firmy Mitsubishi Motors North America (MMNA) zostaje włączony do grona najbezpieczniejszych zdaniem IIHS pojazdów na rynku.

Stylowy i funkcjonalny Mitsubishi Lancer, czyli kompaktowy, sportowy sedan dołącza do elitarnego grona modeli z 2012 roku, które spełniają niezwykle rygorystyczne wymogi stawiane pojazdom przez instytut IIHS w testach zderzeniowych.

„Kiedy w 2005 roku po raz pierwszy typowaliśmy najbezpieczniejsze modele, konsumenci mogli wybierać między jedenastoma pojazdami”– wyjaśnia prezes IIHS, Adrian Lund. – „Bardzo trudno jest tu wygrać, a producenci samochodów doceniani są za absolutnie priorytetowe podejście do spraw bezpieczeństwa.”

Aby pojazd mógł zdobyć tytuł najbezpieczniejszego produktu na rynku, musi uzyskać przynajmniej dobre noty w trzech kluczowych kategoriach testów zderzeniowych (skala ocen przyjęta przez Instytut obejmuje następujące noty: dobra, zadowalająca, marginalna i słaba):

– symulacja zderzenia czołowego przeprowadzana przy znacznej prędkości,
– symulacja zderzenia bocznego przeprowadzana przy znacznej prędkości
– ocena systemów bezpieczeństwa podczas zderzenia tylnego.

 

źródło: Mitsubishi

Michał Kiermanowicz
Michał Kiermanowicz

Redaktor naczelny portalu motoryzacyjnego 7dosetki.pl. W branży motoryzacyjnej praktycznie od dziecka. Odpowiada za całą część merytoryczną i plan redakcyjny na portalu.

Artykuły: 3061

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *