Outlander na pięć gwiazdek

organizowanych przez instytut Euro NCAP. Samochód uzyskał maksymalną ocenę pięciu gwiazdek.

Wyniki najnowszych testów zderzeniowych Mitsubishi Outlandera w poszczególnych kategoriach prezentują się następująco:

 • Bezpieczeństwo dorosłych pasażerów: 94%
 • Bezpieczeństwo dzieci: 83%
 • Ochrona pieszych: 64%
 • Systemy bezpieczeństwa wspomagające kierowcę: 100%

Nowa generacja. Nowy Outlander powstał w oparciu o nową, globalną płytę podłogową i jest pierwszym przedstawicielem nowej generacji produktów firmy Mitsubishi. Mimo, iż jest to wciąż duży crossover segmentu D wyposażony w nowoczesne systemy bezpieczeństwa aktywnego i biernego, samochód stracił około 100 kg w stosunku do poprzednika, co poprawiło jego wydajność paliwową i ekologiczną.

W najważniejszym obszarze działania, jakim pozostaje bezpieczeństwo, inżynierowie przeanalizowali trzy różne aspekty:

Zaawansowane bezpieczeństwo, wprowadzając nowe, zaawansowane systemy, takie jak:

 • Tempomat adaptacyjny ACC (+ ogranicznik prędkości),
 • System zapobiegania kolizjom czołowym FCM,
 • System ostrzegania przed opuszczeniem pasa ruchu LDW,
 • Bezpieczeństwo bierne, które wzrosło dzięki najnowszej wersji struktury nadwozia o podwyższonej wytrzymałości zderzeniowej RISE* (Reinforced Impact Safety Evolution). Opracowana przez Mitsubishi Motors struktura RISE jest systemem rozpraszania energii podczas zderzeń. Nowa konstrukcja chroni skuteczniej podczas zderzeń bocznych i tylnych przy ściśle kontrolowanych odkształceniach, co podwyższa poziom ochrony pasażerów i układu paliwowego przy uderzeniach w tylną część Outlandera.

Niektóre elementy systemów bezpieczeństwa nowego Outlandera:

 • nowo opracowana podwójna podłużnicowa przednia rama pomocnicza, która między innymi lepiej przejmuje i rozprasza energię zderzenia czołowego, nadpodłogowe i podpodłogowe wzmocnienia, (lewe i prawe) redukują odkształcenia kabiny podczas zderzenia czołowego,
 • ograniczono ewentualne obrażenia dolnej części nóg kierowcy poprzez niedopuszczenie do cofania się pedałów w czasie bardzo silnego zderzenia czołowego,
 • pasy bezpieczeństwa przy fotelu przedniego pasażera wyposażono w podwójne napinacze,
 • poprawiono ochronę głowy pieszego poprzez przekonstruowanie maski silnika, przednich błotników i podszybia przedniej szyby samochodu,
 • nowo zaprojektowany zderzak przedni otrzymał strukturę lepiej pochłaniającą energię, co pozwoliło na poprawę ochrony nóg pieszego.

Bezpieczeństwo aktywne, które podwyższono poprzez udoskonalenie rozwiązań stosowanych w poprzednim Outlanderze i dzięki wprowadzeniu nowych systemów, wymienionych wyżej.

Integralność + zawartość = jakość
Wyniki testów bezpieczeństwa Euro NCAP potwierdzają dążenie koncernu Mitsubishi Motors do zaoferowania swoim klientom produktów najwyższej jakości.

Kolejnym ważnym krokiem będzie wprowadzenie do gamy modelu Outlander PHEV („Plug-in Hybrid Electric Vehicle”), który pojawi się na rynku w Japonii na początku 2013 roku, natomiast do Europy trafi latem 2013 roku. Outlander PHEV od samego początku był projektowany z myślą o układach napędowych opartych nie tylko o silniki spalinowe, ale także o elektrycznych systemach hybrydowych typu plug-in.

 

źródło: Mitsubishi

Michał Kiermanowicz
Michał Kiermanowicz

Redaktor naczelny portalu motoryzacyjnego 7dosetki.pl. W branży motoryzacyjnej praktycznie od dziecka. Odpowiada za całą część merytoryczną i plan redakcyjny na portalu.

Artykuły: 3210

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *