Opony na lato, czy to taka prosta sprawa?

W tym temacie rozpatrują wiele kwestii, zastanawiają się nad typem bieżnika, przyczepnością czy też jazdą w warunkach błota pośniegowego. Ekstremalne warunki biorą tutaj górę, z kolei niewielu z nas zdaje sobie sprawę, że wybór opon letnich to także nie lada wyzwanie.

Brak niepewnych warunków do jazdy w czasie letnim, takich jak lód, śnieg czy błoto zimą, w cale nie oznacza, że możemy wybrać pierwsze lepsze z brzegu opony i ruszyć w drogę. Na początek musimy znać parametry naszego koła i wymagania jakie stawia nam producent, by móc cieszyć się bezpieczną jazdą. Należy zatem sprawdzić rozmiar opony, gdyż zamontowanie nie właściwej, w przypadku kolizji może skutkować nie wypłaceniem odszkodowania. Trzeba również wziąć pod uwagę indeks prędkości, gdyż o ile stosowanie większego indeksu od zalecanego przez producenta nie budzi zastrzeżeń o tyle mniejszy jest niezgodny z polskimi normami prawa.

W poszukiwaniu opon najczęściej przeglądamy serwisy internetowe, które oferują szeroką gamę produktów, niejednokrotnie w niższych cenach, aniżeli te widniejące na sklepowych półkach. Ponadto wybór jest o wiele większy. Podczas jednej z takich wizyt, na stronie Tirendo, możemy bez problemu znaleźć interesujący nas model i typ opon, do których zakupu zachęca bezpłatna dostawa. Jeżeli mamy już upatrzony konkretny typ, zdaje się to być wprost idealnym rozwiązaniem, dzięki któremu zaoszczędzimy mnóstwo czasu i pieniędzy na podróżach od sklepu do sklepu i doborze konkretnego ogumienia.

Jeśli zatem znamy rozmiar naszej opony, jesteśmy zdecydowani na rodzaj bieżnika (symetryczny, kierunkowy, asymetryczny) bez najmniejszych problemów, możemy kliknąć w odpowiedni model i kupić coś co nas interesuje. W tym momencie zdajemy się być ograniczeni jednie budżetem, jaki na ten cel chcemy przeznaczyć.

 

fot. 7doSetki.pl

Michał Kiermanowicz
Michał Kiermanowicz

Redaktor naczelny portalu motoryzacyjnego 7dosetki.pl. W branży motoryzacyjnej praktycznie od dziecka. Odpowiada za całą część merytoryczną i plan redakcyjny na portalu.

Artykuły: 3209

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *