Nowa ŠKODA Octavia na 5 gwiazdek

„Bezpieczeństwo jest dla marki ŠKODA priorytetem. Odzwierciedleniem tego jest nasz najnowszy model. Naszym celem było stworzenie samochodu, w którym będzie się podróżowało nie tylko wygodnie, ale także bezpiecznie. Wyniki testów Euro NCAP pokazują, że Nowa Octavia oferuje bardzo wysoki poziom ochrony pasażerów” – mówi Frank Welsch, członek Zarządu ŠKODY odpowiedzialny za rozwój technologiczny.

ŠKODA Octavia otrzymała aż 93 proc. możliwej liczby punktów za ochronę osób dorosłych siedzących z przodu. Bezpieczeństwo pasażerów było na równie wysokim poziomie, niezależnie od rozmiaru ciała i pozycji fotela. Octavia uzyskała także doskonałe rezultaty w zakresie ochrony dzieci oraz podczas próby wypadku z pieszym.

Eksperci z Euro NCAP docenili przede wszystkim dostępny w wyposażeniu standardowym system ESP i funkcję przypominania o niezapiętych pasach.

Za ochronę aktywną w ŠKODZIE Octavia odpowiadają m.in.: funkcja awaryjnego hamowania (Front Assistant), asystent pasa ruchu (Lane Assist), hamulec antykolizyjny (Multicollision Brake), aktywna funkcja ochrony kierowcy i pasażera z przodu (Crew Protect Assistant) czy funkcja wykrywania zmęczenia (Driver Activity Assistant).

Na bezpieczeństwo pasywne składają się: 9 poduszek powietrznych, w tym poduszka chroniąca kolana kierowcy i tylne, boczne poduszki powietrzne, a także trzypunktowe pasy bezpieczeństwa z napinaczami. Dodatkowo szerszy rozstaw osi i solidna konstrukcja nadwozia zapewniają bardzo stabilne prowadzenie i znakomite efekty odkształceń w razie wypadku.

Euro NCAP to znana i niezależna organizacja, która przeprowadza testy zderzeniowe. Symulują one większość typowych wypadków drogowych. Wykorzystywane w nich manekiny dokładnie pokazują, co dzieje się z ciałem kierowcy i pasażera, w przypadku różnego rodzaju zderzeń.

 

źródło: Skoda

Michał Kiermanowicz
Michał Kiermanowicz

Redaktor naczelny portalu motoryzacyjnego 7dosetki.pl. W branży motoryzacyjnej praktycznie od dziecka. Odpowiada za całą część merytoryczną i plan redakcyjny na portalu.

Artykuły: 3063

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *