Ford Ranger najbezpieczniejszym pickupem Europy

Eksperci ds. wypadków dokonali ponownej klasyfikacji Forda Ranger przy wykorzystaniu nowego systemu oceny, wprowadzonego na rok 2012. Pickup Forda otrzymał najwyższą notę – pięć gwiazdek.

Oznacza to, że Ford Ranger pozostanie jedynym dostępnym w sprzedaży pickupem z takim wynikiem. Również bestsellerowy Ford Focus zachował najwyższą ocenę po kolejnej serii testów.

„Testy zderzeniowe Euro NCAP 2012 są barometrem bezpieczeństwa, wykorzystywanym do oceny wszystkich nowych samochodów w Europie. Uzyskanie pięciu gwiazdek przez Forda Focus i Forda Ranger po raz kolejny to nasz ogromny sukces” – stwierdził Stuart Southgate, dyrektor ds. bezpieczeństwa samochodów w firmie Ford of Europe.

„Bezpieczeństwo to jedna z podstawowych wartości Ford Motor Company. Jesteśmy bardzo zadowoleni, że Ford Ranger i Ford Focus spełniły, a nawet przewyższyły najwyższe standardy stosowane przez NCAP” – dodał.

W Fordzie Ranger zastosowano unikalne rozwiązania, mające na celu poprawę bezpieczeństwa przechodniów, w tym umieszczoną pod maską konstrukcję, dzięki której maleje prawdopodobieństwo odniesienia przez przechodnia urazów głowy. Przedni zderzak wykonany jest z materiałów pochłaniających, co jeszcze bardziej podwyższa bezpieczeństwo.

Rzecznik Euro NCAP, Michiel van Ratingen, stwierdził: „Stosowany przez nas system ocen został zmieniony i kładzie obecnie większy nacisk na ochronę przechodniów. Nowy Ford Ranger jako jedyny samochód w tej klasie spełnił kryteria wymagane do uzyskania oceny pięciu gwiazdek”.

 

Ford / Mototarget

Michał Kiermanowicz
Michał Kiermanowicz

Redaktor naczelny portalu motoryzacyjnego 7dosetki.pl. W branży motoryzacyjnej praktycznie od dziecka. Odpowiada za całą część merytoryczną i plan redakcyjny na portalu.

Artykuły: 3063

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *