Ford Galaxy na piątkę

uzyskując jeden z najwyższych wyników (35 punktów) w testach zderzeniowych Euro NCAP.

Do tak znakomitego rezultatu przyczynił się między innymi Intelligent Protection System (IPS), pomagający uniknąć wypadkom, a w razie zderzenia zapewniający maksymalne bezpieczeństwo pasażerom. W skład systemów bezpieczeństwa wchodzą również przednie poduszki powietrzne, poduszka chroniąca kolana kierowcy, boczne poduszki chroniące pasażerów siedzących na przednich fotelach oraz poduszki kurtynowe chroniące pasażerów wszystkich siedzeń.

Nad bezpieczeństwem dzieci czuwają mocowania ISOFIX na zewnętrznych fotelach drugiego rzędu, dzięki którym Galaxy uzyskał cztery gwiazdki (37 punktów) za ochronę dzieci. Za ochronę pieszych Galaxy otrzymał dwie gwiazdki (15 punktów).

W kwestii bezpieczeństwa aktywnego, model Galaxy wyposażono w system ABS z systemem elektronicznego rozdziału siły hamowania EBD oraz system ESP, który dostępny jest w opcji. Za dopłatą zamówić można również adaptacyjny tempomat ACC z systemem Forward Alert (FA), układ hamowania minimalizujący ryzyko kolizji (CMbB) oraz nowe aktywne zawieszenie z dynamicznie kontrolowaną siłą tłumienia.

 

Euro NCAP / Mototarget

Michał Kiermanowicz
Michał Kiermanowicz

Redaktor naczelny portalu motoryzacyjnego 7dosetki.pl. W branży motoryzacyjnej praktycznie od dziecka. Odpowiada za całą część merytoryczną i plan redakcyjny na portalu.

Artykuły: 3234

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *