Citroen DS5

Najnowszy model z linii DS potwierdza tym samym swoje wzorcowe właściwości jezdne i bezpieczeństwo.


Wysoki poziom bezpieczeństwa CITROËN DS5 zawdzięcza zastosowaniu takich systemów wspomagania jak: elektroniczny rozdzielacz siły hamowania, wspomaganie nagłego hamowania, Inteligentny System Kontroli Trakcji, programowalny regulator/ ogranicznik prędkości czy reflektory z funkcją statycznego doświetlenia zakrętów.


Doskonały wynik CITROËN DS5 uzyskał także dzięki technologiom spod znaku Créative Technologie dostępnych jedynie w tym modelu:

  • alarm niezamierzonego przekroczenia linii nowej generacji, który „czyta” drogę dzięki kamerze i ostrzega kierowcę przed zjechaniem ze swojego pasa
  • automatyczne światła drogowe, które po analizie obrazu dokonanej przez tą samą kamerę włączają się lub wyłączają w zależności od natężenia światła i od ruchu na drodze
  • Head up Display w kolorze – wyświetla w polu widzenia kierowcy najważniejsze informacje takie jak prędkość, dane z regulatora/ogranicznika prędkości lub nawigacji

Oferowany w DS5 system CITROËN eTouch również został nagrodzony przez Euro NCAP Advanced, który wyróżnia innowacyjne systemy zapewniające bezpieczeństwo na najwyższym poziomie, dostępne dla szerokiego grona użytkowników. Jest to system, który automatycznie lub z inicjatywy pasażerów nawiązuje połączenie ze służbami ratowniczymi lub platformą assistance, dzięki wbudowanej karcie SIM (usługa bezpłatna i dostępna 24/24 7/7), gwarantując precyzyjną lokalizację samochodu i szybką interwencję odpowiednich służb w razie wypadku lub awarii.

 


CITROËN eTouch obejmuje również dwie inne usługi dostępne przez Internet, w osobistej strefie My CITROËN klienta: wirtualną książkę serwisową i EcoDriving. Usługi te pełnią funkcję ostrzegawczą w przypadku awarii mechanicznej lub systemu bezpieczeństwa, informują o zbliżających się datach przeglądów oraz umożliwiają kontrolę zużycia paliwa i poziomu emisji CO2. Usługi są bezpłatne przez okres obowiązywania gwarancji umownej.

 

źródło: Citroen

Michał Kiermanowicz
Michał Kiermanowicz

Redaktor naczelny portalu motoryzacyjnego 7dosetki.pl. W branży motoryzacyjnej praktycznie od dziecka. Odpowiada za całą część merytoryczną i plan redakcyjny na portalu.

Artykuły: 3061

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *