Citroen DS4 nagrodzony

W ślad za Citroënem C5, Nowym C4 i DS3, model ten zdobył trofeum Euro NCAP Advanced, które potwierdza Créative Technologie Marki.


Na bezpieczeństwo wpływają oferowane w wyposażeniu standardowym Citroëna DS4 systemy wspomagania prowadzenia takie jak elektroniczny rozdzielacz siły hamowania, system wspomagania nagłego hamowania oraz Inteligentny System Kontroli Trakcji sprzężony z ESP. Obok doskonałych właściwości jezdnych do atutów Citroëna DS4 należy bezpieczeństwo w kabinie, przede wszystkim dzięki oferowanym standardowo 6 poduszkom powietrznym (kierowcy, pasażera, bocznym i kurtynowym).

Bezpieczeństwo idzie w parze ze spokojem i komfortem jazdy, potwierdzonym przez najlepszą notę Citroëna DS4 w kategorii systemów wspomagania. Obejmują one m.in.:

  • System kontroli martwego pola. Ta nowatorska funkcja informuje kierowcę o obecności innego pojazdu w strefie martwego pola za pomocą pomarańczowej diody umieszczonej w rogu lusterka bocznego
  • Programowany ogranicznik i regulator prędkości. Kierowca może wprowadzić do 5 wartości prędkości i łatwo je odszukać w razie konieczności zmiany ograniczenia


Oferowany w DS4 system Citroën eTouch również został nagrodzony przez Euro NCAP Advanced, który wyróżnia innowacyjne systemy zapewniające bezpieczeństwo na najwyższym poziomie, dostępne dla szerokiego grona użytkowników. Citroën eTouch to paleta innowacyjnych usług, obejmująca Citroën Połączenie z Assistance Drogowym z funkcją lokalizacji oraz Citroën Połączenie Alarmowe. Te dwie usługi są bezpłatne i dostępne siedem dni w tygodniu i 24/24 dzięki wbudowanej karcie SIM.

Citroën eTouch obejmuje również dwie inne usługi dostępne przez Internet, w osobistej strefie
MyCitroën klienta : wirtualną książkę serwisową i EcoDriving. Usługi te pełnią funkcję ostrzegawczą w przypadku awarii mechanicznej lub systemu bezpieczeństwa, informują o zbliżających się datach przeglądów oraz umożliwiają kontrolę zużycia paliwa i poziomu emisji CO2. Usługi są bezpłatne przez okres obowiązywania gwarancji umownej.

 

źródło: Citroen

Michał Kiermanowicz
Michał Kiermanowicz

Redaktor naczelny portalu motoryzacyjnego 7dosetki.pl. W branży motoryzacyjnej praktycznie od dziecka. Odpowiada za całą część merytoryczną i plan redakcyjny na portalu.

Artykuły: 3234

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *