Chevrolet Volt zdobył pięć gwiazdek

Chevrolet Volt jest pierwszym samochodem elektrycznym, który uzyskał ogólny wynik pięciu gwiazdek w ramach Programu Oceny Nowych Samochodów realizowanego przez amerykańską Krajową Agencję Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego (NHTSA).

„Bezpieczeństwo jest kluczowym czynnikiem, jaki wszyscy klienci biorą pod uwagę podczas zakupu samochodu, bez względu na to, jak samochód ten jest zasilany – benzyną czy, jak ma to miejsce w przypadku Volta, elektrycznie” – powiedział Doug Parks, odpowiedzialny za model Volt.

Volt otrzymał również od amerykańskiego Instytutu Ubezpieczeniowego Bezpieczeństwa Drogowego (IIHS) tytuł 2011 Top Safety Pick.

Pakiet opcji bezpieczeństwa w Chevrolecie Volt obejmuje:

  • system elektronicznej kontroli toru jazdy GM StabiliTrak
  • przednie, boczne poduszki powietrzne, poduszki ochraniające kolana i montowane w dachu kurtyny chroniące pasażerów w przypadku bocznego uderzenia i dachowania
  • opcjonalny system kamer wstecznych z wyświetlaczem zintegrowanym z ekranem systemu nawigacji
  • pięcioletnią subskrypcję „Directions and Connections Plan” w ramach systemu OnStar, który obejmuje funkcję automatycznego powiadamiania o wypadku, funkcję redukcji mocy silnika w razie kradzieży samochodu oraz nawigację*.

Poczynając od modeli z 2011 r., NHTSA wprowadziła bardziej rygorystyczne testy i zaostrzyła wymogi w realizowanym przez siebie pięciogwiazdkowym programie oceny bezpieczeństwa samochodów, który dostarcza bardziej wszechstronne informacje na temat technologii związanych z bezpieczeństwem i zapobieganiem zderzeniom.

Całkowity zasięg Volta wynosi ponad 600 km. Pierwsze 60 km Volt może pokonać nie zużywając benzyny i nie emitując zanieczyszczeń, w pełni wykorzystując energię zgromadzoną w litowo-jonowym akumulatorze o pojemności 16 kWh. Po wyczerpaniu się akumulatora, automatycznie uruchamia się benzynowy silnik-generator, który przedłuża zasięg o dodatkowe 550 kilometrów przy pełnym baku.

Europejscy klienci będą mogli zapoznać się z Voltem w wybranych salonach dealerskich Chevroleta jeszcze w 2011 roku.

* dostępny tylko w Północnej Ameryce

źródło: General Motors

Michał Kiermanowicz
Michał Kiermanowicz

Redaktor naczelny portalu motoryzacyjnego 7dosetki.pl. W branży motoryzacyjnej praktycznie od dziecka. Odpowiada za całą część merytoryczną i plan redakcyjny na portalu.

Artykuły: 3234

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *