Zupełnie nowy Genesis

Hyundai zaprezentował całkowicie nowy model Genesis podczas Międzynarodowych Targów Motoryzacyjnych 2014 w Ameryce Południowej (NAIAS). Jeszcze w tym roku, luksusowy sedan segmentu Premium zostanie wprowadzony do limitowanej sprzedaży na wybranych rynkach europejskich, zapewniając właścicielom najwyższy poziom komfortu i osiągów, jakie Hyundai kiedykolwiek oferował w swoich samochodach w Europie.

Poprzednik nowego Genesisa odniósł znaczne sukcesy na kluczowych dla firmy rynkach – w Stanach Zjednoczonych i Korei, umacniając globalną politykę Hyundaia, opartą na budowaniu odpowiednich samochodów dla poszczególnych regionów.

Hyundai planuje wprowadzić całkowicie nowy model Genesis do Europy, aby pokazać możliwości technologiczne i wzmocnić świadomość marki na Starym Kontynencie. Ograniczona liczba samochodów ma być dostępna dla określonych Klientów, m.in. decydentów i lokalnych operatorów flot. Zupełnie nowy Genesis będzie oferowany w jednej, bogatej specyfikacji przygotowanej z myślą o upodobaniach europejskich nabywców, którzy będą mogli cieszyć się ekskluzywnym doświadczeniem zakupowym, dopełniającym luksusowy charakter samochodu.

Wysoki komfort jazdy nowego Genesisa, będącego technologiczną wizytówką marki, uzupełnia wyróżniająca, elegancka stylistyka, stanowiąca najnowszą interpretację języka projektowania marki Hyundai, określanego jako Fluidic Sculpture (Opływowa Rzeźba). Smukłe linie dodatkowo podkreślają duży rozstaw osi samochodu oraz krótki, przedni i tylni zwis nadwozia, przekładające się na zachowanie samochodu na drodze. Elegancki kształt wlotu powietrza dopełnia luksusowy wizerunek samochodu, a troska o detale gwarantuje spokój i poczucie wyjątkowej jakości.

Specyfikacja nowego Genesisa znajduje odzwierciedlenie w szczegółowo przemyślanym projekcie i zastosowanej technologii, które powstały w koreańskim centrum badawczo-rozwojowym Hyundaia w Namyang. Zastosowany w samochodzie system napędu na wszystkie koła HTRAC po raz pierwszy pojawia się w samochodzie stworzonym przez Hyundaia. System działa w harmonii z wielowahaczowym zawieszeniem tylnym, maksymalizującym wydajność, a rozkład mas w samochodzie jest niemal równomierny (52 : 48 – przód : tył).

Wysoko zaawansowane technologie wzmacniają poziom bezpieczeństwa oraz komfortu i jasno pokazują drogę  którą podąża Hyundai, mając na celu dostarczanie Klientom wartości produktu, powyżej ich oczekiwań. Nabywcy Genesisa będą mogli cieszyć się z pełnego pakietu zaawansowanych funkcji, wśród których znajduje się m.in. system Blind Spot Detection (wykrycie tzw., martwego pola) ze zintegrowanym wyświetlaniem obrazu umieszczonego na szybie bezpośrednio na linii wzroku, system utrzymywania toru jazdy, automatyczny system hamowania awaryjnego czy sterowany radarem, zaawansowany tempomat. W wyposażeniu jest także elektryczne otwieranie i zamykanie bagażnika oraz pierwszy na świecie czujnik stężenia poziomu CO2 w kabinie .

„Całkowicie nowy Genesis łączy w sobie najbardziej zaawansowane technologie, absolutny komfort i elegancki design. Wymagający Klienci będą czerpać satysfakcję z bogatego wyposażenia i bezpieczeństwa jazdy. Genesis jest zapowiedzią tzw. Produkt Momentum 2017, który oznacza wprowadzenie przez Hyundaia 22 nowych modeli i wersji w Europie w ciągu najbliższych pięciu lat, oraz wejście w nowe segmenty i zastosowanie innowacyjnych technologii ” – powiedział Allan Rushforth, wiceprezes i dyrektor operacyjny Hyundai Motor Europe.

 

źródło: Hyundai

Michał Kiermanowicz
Michał Kiermanowicz

Redaktor naczelny portalu motoryzacyjnego 7dosetki.pl. W branży motoryzacyjnej praktycznie od dziecka. Odpowiada za całą część merytoryczną i plan redakcyjny na portalu.

Artykuły: 3061

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *