Zamówienie 15.000 Kangoo Z.E.

Zamówienie 19 francuskich przedsiębiorstw, samorządów terytorialnych i instytucji państwowych obejmie w sumie 15 637 Kangoo Z.E., w tym 10 000 dla La Poste, 1500 dla ERDF, 1200 dla UGAP, 510 dla Veolia Environnement, 450 dla GDF-Suez
i 330 dla Spie.

Wieloetapowy proces selekcji
Renault zostało zwycięzcą przetargu ogłoszonego półtora roku temu przez państwowe władze francuskie, które zwróciły się do Jean-Paula Bailly, prezesa francuskiej poczty (La Poste), z prośbą o stworzenie zamówienia grupowego dużych przedsiębiorstw zainteresowanych samochodami elektrycznymi. Rozstrzygnięcie przetargu powierzono francuskiemu Urzędowi Zamówień Publicznych UGAP.

Pierwszy etap procesu selekcji został nazwany dialogiem konkurencji. Producenci samochodów biorący udział w przetargu spotykali się co miesiąc z przedstawicielami UGAP ds. zakupów, odpowiadali na ich pytania, prezentowali ofertę Renault Z.E.

Ten etap pozwolił stworzyć panoramę oferty i sporządzić dokumentację ofert przetargowych zgodną z potrzebami członków instytucji zainteresowanych tym zamówieniem publicznym.

Kangoo Z.E.: pierwsza furgonetka w 100% elektryczna w przystępnej cenie
Od 30 września można zamówić we Francji, we wszystkich punktach sprzedaży Renault, Renault Kangoo Z.E., pojazd należący do pierwszej serii furgonetek w 100% elektrycznych, w cenie od 15 000 euro netto (cena dla Francji, z odliczoną premią ekologiczną w wysokości 5 000 euro). Fizycznie pojazd będzie obecnie dostępny w ponad 370 punktach we Francji, a także będzie stopniowo wprowadzany do obrotu we wszystkich państwach europejskich.


Kangoo Z.E. produkowany jest, tak jak jego ekwiwalent termiczny, w fabryce w Maubeuge (Francja). Specjalizująca się w produkcji pojazdów użytkowych od dwudziestu lat fabryka potrafi stale dostosowywać się do różnorodności właściwej dla tego typu pojazdów (wersje krótkie, długie, oblachowane lub nie itd.) oraz do potrzeb handlowych. To wybór umożliwiający szybką industrializację z równoczesną gwarancją bardzo wysokiej jakości.

Ten sukces Renault jest ukoronowaniem naszej oferty w sektorze pojazdów elektrycznych, zarówno produktów, jak i usług, wśród klientów biznesowych. 19 dużych przedsiębiorstw, które podjęły decyzję o zakupie Kangoo Z.E., przekonały zalety właściwe tylko dla naszego pojazdu, a także oryginalny model biznesowy, oparty w szczególności na wynajmie akumulatorów. Chciałbym bardzo gorąco podziękować wszystkim uczestnikom przetargu, którzy okazali nam swoje zaufanie oraz współpracownikom Renault, dzięki którym odniesienie tego sukcesu było możliwe. – oświadczył Jérôme Stoll, Zastępca Dyrektora Generalnego ds. Handlu i Sektora Pojazdów Użytkowych.

 

źródło: Renault

Michał Kiermanowicz
Michał Kiermanowicz

Redaktor naczelny portalu motoryzacyjnego 7dosetki.pl. W branży motoryzacyjnej praktycznie od dziecka. Odpowiada za całą część merytoryczną i plan redakcyjny na portalu.

Artykuły: 3061

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *