Zakup samochodu poleasingowego Audi – czy warto?

Wliczają się w to samochody po leasingu, które odsprzedawane są przez firmy po zakończeniu umowy. Taka opcja aut po leasingu, może być ciekawą alternatywą dla pojazdu używanego, kupowanego od osoby prywatnej, czy np. z komisu. W tym poradniku sprawdzimy, czy warto zainteresować się używanym poleasingowym autem Audi. Jeżeli jesteś zainteresowany, przeczytaj!

 

 

 

 

Samochody poleasingowe – więcej informacji

Takie samochody z roku na rok zyskują na popularności. Wiele osób odchodzi od przeświadczenia, że samochód poleasingowy to taki, o który nikt nie dbał. Aktualnie takie sytuacje się już praktycznie nie zdarzają.


Pojazdy, które służyły firmom, przede wszystkim były regularnie serwisowane w autoryzowanych stacjach. Ponadto bardzo często mają zweryfikowany i prawdziwy przebieg i dokładnie uzupełnioną książkę serwisową. To nie wszystko, gdyż głównym atutem takiego samochodu jest jego przystępna cena. 


zakup samochodu

Jakie auta można znaleźć – poleasingowe Audi

Okazuje się, że na rynku szukać można nie tylko podstawowych modeli popularnych marek, jakie najczęściej można zobaczyć u np. przedstawiciela handlowego. Przy odrobinie wysiłku znaleźć można samochody poleasingowe marek premium. Do takich niewątpliwie należy marka koncernu z Ingolstadt – Audi.

Audi, poleasingowe premium

Każdy z pewnością zna markę Audi. Samochody te słyną z bardzo dobrej jakości wykonania, pięknego designu oraz wysokiej niezawodności. Bez dwóch zdań aspirują do miana aut premium. Marka Audi w swojej ofercie posiada szeroką gamę modeli do wyboru, od najpopularniejszych, należą:

  • Audi A3,
  • Audi A4,
  • Audi A6,

poprzez najbardziej luksusowe limuzyny takie jak:

  • Audi A7,
  • Audi A8,

kończąc na praktycznych suva-ach, czy modelach sportowych jak:

  • Audi Q3,
  • Audi Q5,
  • Audi Q7,
  • Audi R8.

Oczywiście to nie wszystkie modele z oferty marki!

Samochody marki Audi znaleźć można zarówno w wersji, gdzie pod maską będzie silnik diesla, jak i popularna benzyna. Oczywiście istnieją również modele z silnikami hybrydowymi, czy nawet elektrycznymi. 

Audi od przedstawiciela?

Pewnie wiele osób zastanawia się, czy pojazdem marki premium mógł jeździć przedstawiciel handlowy lub osoba na podobnym stanowisku? Przecież to nie opłaca się firmom, gdyż nowe pojazdy marek premium są drogie. Otóż z samochodów poleasingowych korzystają również osoby stawiane na wyższych stanowiskach, w tym prezesi firm. Dlatego też na rynku wtórnym znaleźć samochody poleasingowe Audi dobrze utrzymanie, regularnie serwisowane i zadbane.

Czy warto kupić używane Audi z poleasingowej umowy?

Odpowiedź na powyższe pytanie powinna być oczywista. Poleasingowe Audi to zazwyczaj samochody regularnie serwisowane w ASO, z prawdziwym przebiegiem, ponadto z ceną niższą niż rynkowa i z pewnym pochodzeniem, a także bardzo bogatym wyposażeniem. Taki samochód, jeżeli nawet będzie charakteryzował się większym przebiegiem, może służyć nowemu właścicielowi długie lata. 

Podsumowanie

Auta poleasingowe to świetna alternatywa dla klasycznych pojazdów używanych. Otóż mamy możliwość kupna auta z pewną przeszłością, za często niższą cenę aniżeli rynkowa. Przed zakupem, warto jednak dokładnie zastanowić się jakiego pojazdu potrzebujemy. Firmy zajmujące się sprzedażą aut poleasingowych, zazwyczaj w swojej ofercie posiadają różne możliwości, między innymi wspomniane powyżej Audi. 

Michał Kiermanowicz
Michał Kiermanowicz

Redaktor naczelny portalu motoryzacyjnego 7dosetki.pl. W branży motoryzacyjnej praktycznie od dziecka. Odpowiada za całą część merytoryczną i plan redakcyjny na portalu.

Artykuły: 3063

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *