Wyróżnienie dla Peugeot 208 T16 PIKES PEAK

Peugeot 208 T16 Pikes Peak zdobywa kolejne dwie nagrody o międzynarodowym znaczeniu: „Samochód rajdowy roku” przyznawaną przez czasopismo Autosport i „Samochód wyścigowy roku” nadawaną przez Top Gear.
 
Nikt nie przejdzie obojętnie obok wyniku 8’13”878 osiągniętego 30 czerwca przez Sebastiana Loeba za kierownicą Peugeot 208 T16 Pikes Peak. Drapieżna sylwetka, imponujący stosunek masy do mocy: 875 kg/875 KM, wyniki zbliżone, a nawet lepsze niż w Formule 1…, stworzone w centrum w Velizy w ciągu zaledwie czterech miesięcy… Taki jest właśnie efekt niesamowitego wyzwania podjętego przez „Lwy” z Peugeot Sport! Nie umknęło to uwadze obserwatorów sportów samochodowych i odbiło się szerokim echem.
    
Podczas corocznej uroczystości organizowanej przez angielską grupę Autosport i przyciągającej śmietankę międzynarodowego sportu samochodowego, Peugeot 208 T16 Pikes Peak otrzymał nagrodę „Samochód rajdowy roku”. Kilka dni później, tym razem podczas uroczystego wieczoru Top Gear Awards, Peugeot znów został uhonorowany, tym razem nagrodą dla „Samochodu wyścigowego roku”. Również i to wyróżnienie jest z pewnością jednym z najbardziej pożądanych na świecie!

Bruno Famin, Dyrektor Peugeot Sport powiedział : „Jesteśmy oczywiście bardzo zaszczyceni i dumni z tych dwóch nagród. W czerwcu na Pikes Peak mieliśmy świadomość, że przeżywamy coś wyjątkowego. Zdaliśmy sobie z tego sprawę obserwując reakcje mediów oraz odczuwając wewnętrzny i zewnętrzny entuzjazm, wywołany uzyskanymi wynikami. Dziś otrzymaliśmy dwie wyjątkowe nagrody. Jesteśmy bardzo wzruszeni i cieszymy się tymi chwilami, które nagradzają wysiłki całego zespołu wkładającego codziennie dużo serca w swoją pracę”.

 

źródło: Peugeot

Michał Kiermanowicz
Michał Kiermanowicz

Redaktor naczelny portalu motoryzacyjnego 7dosetki.pl. W branży motoryzacyjnej praktycznie od dziecka. Odpowiada za całą część merytoryczną i plan redakcyjny na portalu.

Artykuły: 3063

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *