Wady i zalety korzystania z kalkulatorów OC/AC

Konieczność zakupu takiego produktu sprawia, że wielu kierowców szuka korzystniejszych ofert. W ten sposób chcą zmniejszyć koszty użytkowania pojazdu. W celu wyszukania lepszych warunków asekuracji auta wykorzystywane są portale, które pozwalają na porównanie różnych propozycji towarzystw ubezpieczeniowych. Wykorzystywane są również takie narzędzia jak kalkulator ubezpieczeń komunikacyjnych.

 

 

 

Dziś odpowiemy na pytania:

  1. Jakie są wady i zalety korzystania z kalkulatorów OC/AC?
  2. Jak szybciej znaleźć korzystną polisę OC?
  3. Jak wybrać konkretne ubezpieczenie OC?

Jakie są wady i zalety korzystania z kalkulatorów OC/AC?

Jak każde narzędzie, także kalkulatory ubezpieczeń mają swoje zalety i wady. Zanim zacznie się szukać korzystnych warunków OC/AC, warto je poznać. Pozwala to znacznie usprawnić proces poszukiwania takich produktów, które spełnią oczekiwania.

Do wad internetowych kalkulatorów można zaliczyć:

  • czasochłonność związaną z koniecznością podania wielu danych,
  • wymaganie podania wielu danych osobowych i kontaktowych,
  • brak porównywania wszystkich ofert.

Znając wady i zalety korzystania z kalkulatorów OC/AC można je znacznie lepiej wykorzystać. Wybierać można, choćby takie narzędzia, które wymagają podania znacznie mniejszej ilości danych. Dodatkowo wstępne informacje, jakie dokumenty musi przygotować kierowca, są dużym ułatwieniem przy zapoznawaniu się z obowiązkowym OC w Internecie. Natomiast korzystanie z narzędzi internetowych nie zawsze jest wygodne. Często rozbudowany kalkulator może nie działać, choćby podczas łączenia się z serwerami firmy ubezpieczeniowej. Wymaga to zapoznania się między innymi z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Jak szybciej znaleźć korzystną polisę oc?

Gdy zamierza się skrócić czas, w którym można znaleźć spełniającą oczekiwanie ubezpieczenie, warto korzystać z informacji pochodzących z różnych źródeł. Na stronach poświęconych rynkowi ubezpieczeniowemu można sprawdzić czym kierować się, gdy zamierza się znaleźć konkretny typ polisy na korzystniejszych warunkach. Wykorzystując tzw. porównywarki czy http://kalkulator-ocac.auto.pl można szybciej sprawdzić szeroki zakres ofert dostępnych w towarzystwach asekuracyjnych. Dowiedzieć można się jakie składki trzeba będzie opłacać, gdy ubezpiecza się używane auto. Dodatkowo łatwo można sprawdzić, jak powinny być skonstruowane umowy ubezpieczenia. Bywa to mniej istotne przy ubezpieczeniach obowiązkowych, gdy firmy je oferujące muszą spełniać wymagania zapisane w przepisach ustaw. Jednak zawsze można dowiedzieć się, jakie są obowiązki ubezpieczonego czy ubezpieczającego.

Jak wybrać konkretne ubezpieczenie OC?

Decydując się na konkretny produkt ubezpieczeniowy, warto postawić na sprawdzone firm. Informacje o ubezpieczycielach można uzyskać choćby w polskim biurze ubezpieczycieli komunikacyjnych. Pozwala to zdecydować się na sprawdzone na rynku podmioty. Wpływa to bezpośrednio na jakość obsługi w sytuacji, gdy konieczne będzie skorzystanie z polisy. Ma to znaczenie choćby w przypadku kolizji. Oczywiście każde ubezpieczenie powinno być dostępne na warunkach maksymalnie dopasowanych do potrzeb. Ma to szczególne znaczenie w przypadku decydowania się na większy zakres ochrony. Wówczas korzysta się nie tylko z obowiązkowego ubezpieczenia pojazdu, ale dodatkowych produktów. Przy szukaniu konkretnych ofert można sprawdzić, choćby sumę ubezpieczenia, która będzie wpływała na odszkodowania, które można będzie uzyskać przy wystąpieniu określonego zdarzenia. Wiele warunków zapisanych w umowach można negocjować bezpośrednio w wybranych firmach ubezpieczeniowych. Jeśli chodzi o zakup polisy, warto rozwazyć korzystanie z dodatkowej ochrony OC i AC.

Michał Kiermanowicz
Michał Kiermanowicz

Redaktor naczelny portalu motoryzacyjnego 7dosetki.pl. W branży motoryzacyjnej praktycznie od dziecka. Odpowiada za całą część merytoryczną i plan redakcyjny na portalu.

Artykuły: 3061

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *