W trzynaście lat 25 razy dookoła Ziemi

Kiedy Niemiec Peter Kirchhoff kupił w dwutysięcznym roku Fabię 1.9 TDI, nie mógł sobie wyobrażać, jak ważnym elementem jego życia stanie się ta ŠKODA. Wspólnie pokonali do dziś milion kilometrów!

Szczęśliwy właściciel z miejscowości Sprockhövel koło Wuppertalu, dokładnie zaplanował moment osiągnięcia imponującego przebiegu, dokonując tego wyczynu dokładnie w trzynastą rocznicę zakupu w miejscu, skąd pochodzi jego samochód – w czeskiej miejscowości Mladá Boleslav. Przed muzeum powitali go fani marki z Czech i Niemiec oraz przedstawiciele ŠKODY.

„Razem z Peterem Kirchhoffem jesteśmy wielce szczęśliwi z takiego wyniku. Jednocześnie to dla nas zaszczyt, że to wielkie osiągnięcie przypadło w udziale właśnie ŠKODZIE. Nie ma chyba lepszego sposobu na potwierdzenie jakości i niezawodności naszych samochodów” – mówi dr Martin Hrdlicka, przedstawiciel Działu Rozwoju Technologicznego w ŠKODA AUTO a.s. i współtwórca tego modelu.

Patrząc na rekordową Fabię, nie sposób posądzić ją o tak duży przebieg. Srebrny egzemplarz przez cały czas prezentuje się bardzo atrakcyjnie i jest nienagannie zachowany pod względem technicznym. Podziwu dla niego nie kryje sam właściciel: „Moja Fabia dalej wygląda jak nowa! Dopiero po przyjrzeniu można dostrzec kilka uchybień lakieru. I to wszystko.” – mówi. Twierdzi, że osiągnięcie takiego wyniku bez żadnych poważnych awarii ŠKODY nie jest trudne, wystarczy tylko dbać o samochód i powierzać go profesjonalistom w autoryzowanych serwisach marki.

Od wielu lat egzemplarzem tym zajmuje się serwis Betgen & Potthoff z miejscowości Hamm, w którym cieszy się on szczególnym szacunkiem mechaników. „Samochód przez cały czas jest w idealnej kondycji. Silnik, sprzęgło i skrzynia biegów to nadal te same części, które zainstalowała fabryka.” – chwalą go.

Właściciel wspomina, że trzeciego lipca dwutysięcznego roku, do zakupu skusił go głośny debiut nowego modelu ŠKODY na Salonie Samochodowym we Frankfurcie rok wcześniej i bardzo dobre opinie, jakie wystawiali Fabii dziennikarze. Do podjęcia decyzji przekonała też atrakcyjna cena – 18 798 marek niemieckich. Jak widać, od początku swojej historii kompaktowy model ŠKODY pozostaje wierny tym samym ideałom, które nieustannie przysparzają mu popularność i uznanie na całym świecie.

„Gdy odebrałem samochód, licznik przebiegu wskazywał jedenaście kilometrów” – mówi właściciel. Siedem lat później przekroczył już granicę 500 000 km. Podkreśla, że zawsze mógł polegać na swojej Fabii: „Badania techniczne nigdy nie stanowiły żadnego wyzwania!”

Po przekroczeniu imponującej wartości 999 999 bezproblemowo pokonanych kilometrów, sześciocyfrowy licznik pokazał w tym miejscu myślniki. Peter Kirchhoff zamierza jednak dalej poprawiać wynik, samodzielnie dokumentując dalsze przejechane kilometry. Myśląc o nowym samochodzie, chce pozostać wierny Fabii. Kiedy na rynku pojawi się wersja sedan przyszłej, trzeciej generacji modelu, zostanie mu ona przekazana, jako prezent od marki. Swoją historyczną Fabię, Niemiec przekaże wtedy do muzeum ŠKODY, jako żywe świadectwo długotrwałości i bezawaryjności wszystkich modeli tej marki – także tych najnowszych, wyposażonych w zaawansowane technologie.

 

źródło: Skoda

Michał Kiermanowicz
Michał Kiermanowicz

Redaktor naczelny portalu motoryzacyjnego 7dosetki.pl. W branży motoryzacyjnej praktycznie od dziecka. Odpowiada za całą część merytoryczną i plan redakcyjny na portalu.

Artykuły: 3209

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *