Volvo V40 Cross Country trafiło

Data 13 października 2013 r. okazała się szczęśliwa dla jednego z biegaczy, który ukończył 14-ty Maraton Poznań im M. Frankiewicza. W loterii, która odbyła się w dniu imprezy, wygrał Volvo V40 Cross Country D2.

Już trzeci raz w poznańskim maratonie nagrodą główną jest samochód Volvo. W ubiegłym roku był to model V40 z benzynowym silnikiem T3. W tym roku biegacz, do którego uśmiechnął się los, wygrał uterenowioną wersję tego modelu: V40 Cross Country z jednostką Diesla. Oprócz dodatkowych osłon i detali stylistycznych, samochód ma podniesione zawieszenie i większe koła.

Volvo V40 Cross Country jest wzorem bezpieczeństwa w swojej klasie. Jest to zasługa specjalnej konstrukcji karoserii, w której ważnym elementem jest klatka z wytrzymałej stali borowej. Zastosowano w nim także seryjny system City Safety, który działa do prędkości 50 km/h. Czujnik laserowy monitoruje przestrzeń przed samochodem. W przypadku wykrycia ryzyka kolizji, zostaje uruchomione automatyczne, awaryjne hamowanie. Pod maską ukryta jest poduszka powietrzna dla pieszego, chroniąca go przed obrażeniami, jeśli dojdzie do potrącenia. Całości dopełnia komplet poduszek i kurtyn powietrznych oraz seryjny układ kontroli trakcji DSTC.

Nagroda główna została ufundowana przez Volvo Auto Polska i  Firmę Karlik – autoryzowanego dealera samochodów Volvo.

 

źródło: Volvo

Michał Kiermanowicz
Michał Kiermanowicz

Redaktor naczelny portalu motoryzacyjnego 7dosetki.pl. W branży motoryzacyjnej praktycznie od dziecka. Odpowiada za całą część merytoryczną i plan redakcyjny na portalu.

Artykuły: 3209

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *