V8 w Jaguarze F-Type

Początkowo sugerowano, iż pod maską nowego F-Type będzie pracować doładowana jednostka V6 o mocy 380 KM i maksymalnym momencie obrotowym 460 Nm. Dziś wiadomo już, że sześciocylindrowy silnik będzie dostępny w momencie debiutu modelu w 2013 roku, jednak w ofercie pojawi się również większa jednostka V8. Doładowany motor o pojemności 5 litrów będzie rozwijał moc około 500 KM.

Produkcyjna wersja Jaguara F-Type powstała na bazie konceptu C-X16, w którym wspomniany silnik V6 połączono z jednostką elektryczną, produkującą dodatkowe 95 KM i 235 Nm momentu obrotowego. Inżynierowie Jaguara zastosowali także specjalny system doładowania pozwalający „wyzwolić” dodatkową porcję energii po naciśnięciu odpowiedniego przycisku na kierownicy. Dzięki temu ważący 1600 kilogramów samochód przyspiesza od 0 do 100 km/h w 4,4 sekundy i osiąga maksymalnie 300 km/h. Osiągi drogowej wersji powinny więc być porównywalne.

 

źródło: Mototarget

Michał Kiermanowicz
Michał Kiermanowicz

Redaktor naczelny portalu motoryzacyjnego 7dosetki.pl. W branży motoryzacyjnej praktycznie od dziecka. Odpowiada za całą część merytoryczną i plan redakcyjny na portalu.

Artykuły: 3211

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *