Uszkodzone samochody z USA – czy warto je sprowadzać?

Na tego typu miny możemy natrafić sprowadzając samochód z krajów zachodnich, czy też kupując pojazd bezpośrednio w Polsce. Nie oznacza to jednak, że samochody uszkodzone są całkowicie bezwartościowe – okazuje się, że tego typu pojazdy są bardzo często oferowane w Stanach Zjednoczonych. Czy warto sprowadzać uszkodzone samochody z USA, czy jest to pułapka na klientów?

 

 

Uszkodzone samochody z USA – okazja czy oszustwo?

Kultura motoryzacyjna Amerykanów znacząco różni się od standardów, do jakich przywykliśmy w Polsce. Mieszkańcy Stanów Zjednoczonych traktują pojazdy mechaniczne przede wszystkim jako narzędzie pracy, nie zaś produkt luksusowy. Z tego powodu duża część mieszkańców USA bardzo szybko pozbywa się pojazdów, np. po dwóch latach eksploatacji nowego auta. Kilkuletni samochód jest w opinii części Amerykanów już wysłużony – wobec czego pozbywają się starszego egzemplarza i zakupują nowy pojazd z salonu, który jak na warunki amerykańskie nie jest przesadnie drogi.

 

Uszkodzone samochody z USA, czyli takie, które uległy np. kolizjom drogowym, bardzo często nie są naprawiane tylko przeznacza się je na części. Ze względu na to, że liczba chętnych na zepsute auta z USA rośnie, to obserwuje się także coraz częstszy import takich pojazdów za niewielkie ceny – https://autazusa.pl/news/mocno-uszkodzone-samochody-czy-lekko-rozbite-auta-z-usa/.

Czy warto sprowadzać zepsute i rozbite auta z USA?

Okazuje się, że uszkodzony pojazd ze Stanów Zjednoczonych może być prawdziwą okazją, której nie można przegapić. Dla Europejczyka naprawa samochodu zza oceanu nie jest wielkim problemem, a co istotne, nierzadko wiąże się z niewielkimi kosztami. Dostępność i niska cena pojazdów w USA sprawia, że właścicielom nie chce i nie opłaca się inwestować pieniędzy w uszkodzony pojazd. To zaś sprawia, że Europejczycy mają szansę – za niewielką kwotę – nabyć prawdziwą perełkę, która okaże się znakomitym samochodem do codziennego użytkowania.


Nie mówimy tutaj o pojazdach mocno uszkodzonych, które były uczestnikami poważnych w skutkach kolizji drogowych. Warto przede wszystkim celować w pojazdy z lekkimi śladami kolizji, gdyż w przypadku rozbitych samochodów często nie jesteśmy w stanie przewidzieć, jak wysokie koszty napraw okażą się w rzeczywistości.

Jak zabrać się za poszukiwania odpowiedniego pojazdu?

Uszkodzone samochody z USA mogą zostać sprowadzone na europejski kontynent samodzielnie, lub z pomocą firmy pośredniczącej. Polecamy przede wszystkim ten drugi sposób, który w znakomitej części odciąża klienta od czasochłonnego i skomplikowanego procesu wypełniania dokumentów, płacenia podatków czy oczekiwania na uzyskanie zgód.


Auta powypadkowe, które zostaną sprowadzone przez pośrednika, są sprawdzane i weryfikowane np. pod kątem uszkodzenia innych elementów auta. Sprowadzając uszkodzone samochody z USA na własną rękę nie zawsze jesteśmy w stanie rozpoznać, czy nie mamy do czynienia przypadkiem z autem uczestniczącym w powodzi.

Michał Kiermanowicz
Michał Kiermanowicz

Redaktor naczelny portalu motoryzacyjnego 7dosetki.pl. W branży motoryzacyjnej praktycznie od dziecka. Odpowiada za całą część merytoryczną i plan redakcyjny na portalu.

Artykuły: 3061

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *