Usługa Live dostępna w nawigacji TOMTOM

Od lipca br. użytkownicy samochodów Renault wyposażonych w fabryczną nawigację Carminat TomTom Live będą mogli uzyskać pełen dostęp do wszystkich funkcji usługi Live, a w tym do HD Traffic, czyli informacji o natężeniu ruchu ulicznego i korkach czy informacji o radarach oraz miejscach niebezpiecznych na drodze.

 

Każdy klient będzie miał możliwość skorzystania z 3-miesiecznego bezpłatnego okresu próbnego.

Usługa Live obejmuje:

  • HD Traffic, czyli najbardziej szczegółowe na świecie informacje o natężeniu ruchu ulicznego i korkach, obejmujące autostrady, drogi główne oraz drugorzędne, aktualizowane co 2 minuty;
  • komunikaty ostrzegawcze bezpieczeństwa drogowego, czyli informacja o fotoradarach stacjonarnych i przenośnych* oraz miejscach niebezpiecznych na drodze – komunikaty udostępniane są w czasie rzeczywistym z chwilą przesłania danych przez członka społeczności;
  • informację o pogodzie – lokalne prognozy obejmujące najbliższe 5 dni, aktualizowane co 4 godziny;
  • wyszukiwarkę umożliwiającą znalezienie punktu usługowego czy innego miejsca użyteczności publicznej.

Funkcje będą dostępne od lipca br. dla wszystkich klientów, którzy zakupią nowy samochód Renault wyposażony w fabryczną nawigację Carminat TomTom Live, jak również dla tych, którzy już użytkują auto Renault z taką nawigacją.

Klienci Renault będą mogli przetestować usługę Live bezpłatnie przez pierwsze trzy miesiące użytkowania. Po tym czasie mogą wykupić roczny abonament w cenie 395 zł. Aktywacja usługi wymagać będzie zgody na przekazywanie danych o lokalizacji pojazdu.

Obecnie nawigacja Carminat TomTom Live jest dostępna w modelach: Laguna, Espace, Latitude, Megane, Scenic, Clio, Kangoo, Master, Koleos, Fluence i Trafic.

* Zależnie od przepisów obowiązujących w danym kraju.

 

źródło: Renault

Michał Kiermanowicz
Michał Kiermanowicz

Redaktor naczelny portalu motoryzacyjnego 7dosetki.pl. W branży motoryzacyjnej praktycznie od dziecka. Odpowiada za całą część merytoryczną i plan redakcyjny na portalu.

Artykuły: 3234

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *