Toyota z napędem wodorowym

O ile jednak o tej technologii mówi się już od lat, to wciąż niewielu producentów z branży motoryzacyjnej może się pochwalić, że udało im się opracować takie innowacyjne samochody. Warto więc zainteresować się rozwiązaniami zaproponowanymi przez popularną markę Toyota. To właśnie ona już w 2015 roku zaprezentowała auto Toyota Mirai, czyli pojazd z napędem wodorowym, który jest produkowany seryjnie.  1. Co to jest Toyota Mirai?
  2. Silnik elektryczny czy wodorowy?
  3. Informacje na temat pojazdów hybrydowych

Chociaż więc wciąż największą popularnością cieszą się auta spalinowe, które mają bardzo negatywny wpływ na środowisko, osoby ceniące sobie ekologię mogą bez problemu kupić samochód hybrydowy. Z pewnością jest to lepszy wybór niż auto elektryczne, które wbrew pozorom wcale nie jest tak ekologiczne, jak to deklarują producenci. W przypadku tych pojazdów największym problemem jest bateria, ponieważ do jej wyprodukowania trzeba wykorzystać wiele trudno dostępnych materiałów, co nie jest bez znaczenia dla środowiska.

Co to jest Toyota Mirai?

Jeżeli chodzi o samochody osobowe, trudno znaleźć bardziej innowacyjny model niż Toyota Mirai. W przypadku tego pojazdu inżynierowie opracowali specjalny napęd elektryczny bazujący na wodorowych ogniwach paliwowych. Ta nowatorska technologia ogniw paliwowych wykorzystuje odwróconą elektrolizę, a energia powstaje w wyniku połączenia tlenu oraz wodoru.

Silnik elektryczny czy wodorowy?

Długi czas ładowania pojazdów elektrycznych sprawia, że nawet pomijając kwestie związane z ekologią, taki pojazd zwyczajnie nie sprawdzi się w przypadku większości kierowców. Ten problem nie występuje w przypadku Toyoty Mirai, ponieważ w ciągu kilku najbliższych lat mają powstać kolejne stacje, dzięki czemu jej hybrydowe ogniwa paliwowe będzie można naładować w wielu dużych miastach. Kierowcy zainteresowani pojazdem w wersji hybrydowej hydrogen powinni odwiedzić salon Toyota Kraków, gdzie można znaleźć samochody nowe i używane.

 

Nowoczesne modele wyposażone są w układ detekcji przeszkód, mają rozbudowany system monitorowania i układ rozpoznawania znaków drogowych. Dodając do tego system monitorowania martwego pola, skuteczny układ ostrzegania, asystent utrzymania pasa ruchu oraz inteligentny tempomat adaptacyjny można zdecydowanie poprawić swoje bezpieczeństwo na drodze. Nic więc dziwnego, że nowa Toyota Mirai wyposażona w zbiorniki wodoru zachwyca nie tylko swoim wyglądem, ale również możliwościami.

Informacje na temat pojazdów hybrydowych

Salon Toyoty w Krakowie to idealny wybór nie tylko w przypadku, gdy ktoś chce lepiej poznać samochody wodorowe. Oprócz takich pojazdów jak model Mirai, można tu również znaleźć tradycyjne pojazdy wyposażone w tradycyjne ogniwo paliwowe i najnowocześniejszy system ostrzegania.

Michał Kiermanowicz
Michał Kiermanowicz

Redaktor naczelny portalu motoryzacyjnego 7dosetki.pl. W branży motoryzacyjnej praktycznie od dziecka. Odpowiada za całą część merytoryczną i plan redakcyjny na portalu.

Artykuły: 3061

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *