Testy nowego VW Golfa na Sardynii

Na malowniczym Szmaragdowym Wybrzeżu na Sardynii Volkswagen powitał w piątek w Porto Cervo grupę znanych osób ze świata kultury. Kompozytor i piosenkarz Chris de Burgh z córką Rosanną przybyli z Irlandii, aby przetestować nowego Golfa. Na Sardynii pojawili się także szwajcarscy muzycy Dieter Meier i Boris Blank z grupy Yellow, którzy wcześniej skomponowali utwór na światową premierę Golfa. Wśród gości byli również niemieccy aktorzy i kierowcy Volkswagenów Peter Lohmeyer, Helmut Zierl i prezenterka telewizyjna Tamara von Nayhauß.

Okazją do zaproszenia gości była międzynarodowa prezentacja prasowa nowego Golfa. Trwa ona od 29 września do 24 października. W tym czasie około 1400 dziennikarzy z całego świata będzie miało okazję sprawdzić nowego Golfa w akcji i zapoznać się ze szczegółowymi informacjami o nowościach technicznych i właściwościach nowego Volkswagena.

„Nowy Golf bardzo mi się podoba” – powiedział po przejechaniu pierwszych kilometrów najnowszym modelem Volkswagena na Sardynii Chris de Burgh. Jego najnowszy album akustyczny HOME, który ukaże się 8 października, zawiera 14 skomponowanych przez niego ballad. Podczas trasy promującej ten album, obejmującej całą Europę, muzyk będzie podróżował Volkswagenem.

Także jego córce Rosannie Davison (28) bardzo spodobał się design nowego Golfa: „Wygląda bardzo elegancko i stylowo” – powiedziała modelka, którą nieraz można było podziwiać na okładkach wielu magazynów. W 2003 roku Rosanna została 52. Miss World i była pierwszą Irlandką, która zdobyła tytuł najpiękniejszej kobiety świata.

Także niemieckie gwiazdy polubiły nowego Golfa: „Jeździ się nim super” – stwierdził Peter Lohmeyer, a Helmut Zierl dodał: „Golf jest i pozostanie kultowym autem”.

 

źródło: Volkswagen

Michał Kiermanowicz
Michał Kiermanowicz

Redaktor naczelny portalu motoryzacyjnego 7dosetki.pl. W branży motoryzacyjnej praktycznie od dziecka. Odpowiada za całą część merytoryczną i plan redakcyjny na portalu.

Artykuły: 3209

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *