Szef Audi Rupert Stadler

Po raz 43. eksperci z całego świata spotykają się na Światowym Forum Ekonomicznym, by reprezentując różne punkty widzenia dyskutować o gospodarce, polityce i nauce. Audi również bierze udział w tym prestiżowym wydarzeniu. Prezes zarządu Rupert Stadler, podczas obrad opowiada się za wspólnym i trwałym dialogiem: „Tylko w ten sposób Europa zdoła powrócić na drogę wzrostu i stabilności.“

Davos, szwajcarskie centrum sportów zimowych, tradycyjnie jest gospodarzem trwającego od 23 do 27 stycznia spotkania poświęconego gospodarczym i politycznym problemom przyszłości. Tegoroczna dyskusja, skupiająca się na kwestiach ciągłego wzrostu, toczy się pod hasłem „Resilient dynamism“ – „niezniszczalny dynamizm“. „Tym pojęciem opisuję cechującą się wzrostem gospodarkę, która jest odporniejsza i mniej podatna na kryzysy niż ta, którą obserwujemy obecnie“ – objaśnia Rupert Stadler.

Szef Audi podkreśla, że szczególnie konsumenci w Europie nadal zachowają ostrożność. Dlatego liczy się z dalszymi spadkami sprzedaży na europejskich rynkach motoryzacyjnych. Na temat gospodarczej przyszłości Europy wypowiada się natomiast następująco: „Rozpoczęto już ważne reformy, które wymagały silnej woli i olbrzymiej politycznej siły przebicia. Dużym wyzwaniem jest kontynuowanie tej drogi. Dlatego uważam, że ogromne znaczenia ma dialog między obywatelami, światem polityki i światem gospodarki.“

Ponad 2500 ekspertów dyskutuje na Światowym Forum Ekonomicznym o globalnych problemach przyszłości. Oprawę forum stanowi w tym roku przygotowana przez Audi ekskluzywna przedpremiera w hotelu Steigenberger Grandhotel Belvédère. Marka z czterema ringami zaprezentuje wszystkim uczestnikom forum nowe Audi RS6 Avant, które oficjalnie zadebiutuje w marcu, na Międzynarodowym Salonie Samochodowym w Genewie.

Próbne jazdy dadzą gościom możliwość poznania całej palety sportowych modeli Audi. Chętni będą mogli poprowadzić jeden z siedmiu modeli, m. in. Audi R8 Spyder, Audi SQ5 i Audi A7 Sportback. Kogo nie zadowoli zwykła publiczna droga, będzie mógł sprawdzić swoje umiejętności i doświadczenie za kierownicą na lodzie i śniegu.

Audi już od 1987 r. wspiera Światowe Forum Ekonomiczne, dostarczając do Davos flotę samochodów. W tym roku organizatorzy Forum szczególną uwagę zwracają na ograniczenie emisji dwutlenku węgla. Zgodnie z inicjatywą „Towards a Greener Davos“ – „W stronę zielonego Davos“, Światowe Forum Ekonomiczne ustaliło dopuszczalną podczas obrad granicę emisji CO2 do atmosfery, w maksymalnej wysokości 191 g/km. Używane przez gości limuzyny marki Audi emitują jedynie 171 g CO2 na km, co jest wynikiem znacznie poniżej założeń.

 

źródło: Audi

Michał Kiermanowicz
Michał Kiermanowicz

Redaktor naczelny portalu motoryzacyjnego 7dosetki.pl. W branży motoryzacyjnej praktycznie od dziecka. Odpowiada za całą część merytoryczną i plan redakcyjny na portalu.

Artykuły: 3209

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *